Hiába állt ki foghíjasan, stabil teljesítményének köszönhetően az utolsó tíz percben négy gólt lőve nyert a Tihanyi FC ellen a 5 Stars Érdi VSE a futsal NB II Nyugati csoportjának 15. fordulójában.
Tartalom ikonok: Videó
Így fogalmazott Vágó Gábor, az LMP EP-listavezetője, aki csütörtökön tartott sajtótájékoztatót a választókerület több településén, köztük Érden is. A tájékoztatón a légszennyezettség problémájáról is szó esett, amit összeurópai szinten kell megoldani.
Narancssárga graffiti csúfítja el a Kutyavár köveit. Ilyen kaliberű rongálás még nem történt korábban a műemléknél. A gótikus kastély romjainak környékét tavasszal újították fel, sokan látogatják, de - megóvása érdekében - fontolgatják a bezárását is.
Komplex természettudományi versenyt tartottak kedden a Gárdonyi iskolában a tankerület ötödik-hatodik osztályos diákjainak. Tizenegy csapat mérte össze tudását a játékos vetélkedőn.
A Kárpáti Farkasok U10-esei a legerősebbnek számító kék bajnokság tornáján látták vendégül az Érdi Jégcsarnokban a DVTK, a Vasas SC és a KMH együtteseit, majd egy nappal később az U12-esek az ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémiával, majd a Szegedi Vízművel néztek farkasszemet.
Jövő héten itt az európai parlamenti választás, a Fidesz országjárása hamarosan véget ér. Kedden este dr. Völner Pál, az Igazságügyi Minisztérium parlamenti államtitkára tartott lakossági fórumot Diósdon, "Üzenjük Brüsszelnek: a bevándorlást meg kell állítani!" címen.
Tizenhét hulladékszállító jármű érkezett Érdre, egy KEHOP-pályázat keretében, nettó 697 millió forint értékben. A fejlesztésnek köszönhetően javulhat a közszolgáltatás nemcsak Érden, hanem az egész dél-pesti régióban.
1945. január 8-án Érdről és környékéről is több ezer, főként férfit hurcoltak el. Voltak, akik viszontagságos évek után hazatérhettek szeretteikhez, de sokan nem élték túl a megpróbáltatásokat. Róluk emlékeztek meg a kőkeresztnél a helyi német és horvát önkormányzatok tagjai.
Idén nyáron és ősszel is remek programok várnak az érdi nyugdíjasokra: várostörténeti vetélkedő, sportvetélkedő, sakkverseny, lecsófőző fesztivál, majd ősszel a Szenior Akadémia újabb előadásai, és nem maradhat el az idősek világnapja sem – tudtuk meg az Idősügyi Tanács tegnapi ülésén.
Február 1-ig meghosszabbították a vírushelyzet miatt érvényben lévő korlátozásokat, továbbra is szigorú szabályok mentén kell élni a mindennapokat. Közben sokan arra várnak, mindenki számára elérhető legyen a vakcina. Az Érd TV arról kérdezte az érdieket, hogyan látják a következő időszakot.