A Budapest-Pusztaszabolcs-Dunaújváros, és a Budapest-Dombóvár-Pécs minimum félórás, de időnként 50 perces késésekkel kell számolni november 25-én, hétfőn, mert Pusztaszabolcs és Iváncsa között meghibásodott a biztosítóberendezés.
Tartalom ikonok: Információ
Ismét segítséget kérnek az érdi mentők, ezúttal azonban társadalmi munkára hívják a vállalkozó kedvű lakosokat. Azt kérik, hogy akinek van kedve és ideje, április 25-én vasárnap, az segítsen letakarítani az Érdi Mentőállomás kerítését és rendbe tenni a körülötte lévő területet.
Elkötelezettség és felelősség az ENSZ fenntartható fejlődéssel kapcsolatos céljai iránt. A jóllét érdekében folytatott tudományos erőfeszítések támogatása. Kiállás az akadémiai szabadság, valamint a kutatási folyamat integritásának erősítése mellett.
Nem változik a hulladékszállítás rendje a húsvéti ünnepek alatt - tájékoztatott közösségi oldalán az Érd és Térsége Hulladékkezelési Nonprofit Kft. Kérik, hogy a kukákat reggel hét órára helyezzék ki az ingatlanok elé.
2019. november 24-én, vasárnap a Szigetszentmiklósi csomópont térségében az M1 autópálya felé vezető oldalon két sávon egy közel 2 km-es szakaszt véglegesen visszaadnak a közlekedők részére.
Tartós élelmiszerekkel és édességgel lepték meg a Cargill Magyarország Zrt. munkatársai a Dr. Dizseri Tamás Habilitációs Központ fiataljait. A jótékonysági akcióra nem először került sor, az érdi kötődésű elnök-vezérigazgató már korábban is segítette az érdi intézményt.
Vasárnap tartották az idei utolsó ételosztást az egyházak segítségével, amelyben 400 adag babgulyást osztottak szét. Az ételosztást koordináló Paróczai Mariann az ÉrdTV-nek elmondta, hogy a rászorulóktól nem akarnak elszakadni, így az ételosztást követően is számíthatnak majd rájuk.
A vállalkozások és a kereskedők egy egyszerű regisztrációval bekerülhetnek abba a nyilvántartásba, ahonnan a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) kiválasztja a végrehajtási eljárásaiban közreműködő szervezeteket, kereskedőket.
Az utóbbi időben egyre több felhívás, hazai és nemzetközi kezdeményezés indult arra, hogy faültetéssel próbáljuk megállítani, vagy legalább lassítani a klímaváltozást. Érd is kiveszi részét a 10 millió fa ültetéséből, szombaton az EFA Global Docking Kft. 18 nagyméretű hársat és platánfát ültetett.
Az Érdi Sport Kft. tájékoztat mindenkit, hogy a mérkőzések előtti, kötelező Covid-19 szűrésen pozitív teszteredmény született, ezért a teljes csapat karanténba vonul. Így a március 27-i Érd - Győri Audi ETO KC felnőtt női NB I-es meccs elmarad, később játsszák le.