A járványhelyzetben a NAV igyekszik minimalizálni az ügyfeleire és munkatársaira ható kockázatokat. Ez azt jelenti, hogy az ügyféltérben egyszerre csak annyi ügyfél tartózkodhat, ahány ügyfélszolgálati ablak nyitva van.
Tartalom ikonok: Audió
Százéves hagyományra tekint vissza a Föld napjának testvérünnepe, a május 10-i Madarak és Fák napja, amely megemlékezésekkel, rendezvényekkel igyekszik elmélyíteni az ifjúság természetvédelem iránti elkötelezettségét.
Felhívást tett közzé a Facebookon Dr. Makay Erika és Dr. Bognár Sára gyermekorvos, amelyben arra kérik a szülőket, hogy csak indokolt esetben menjenek a gyermekorvosi rendelőkbe, ezzel is minimalizálva az orvos- beteg találkozást.
Száz napra elegendő vitamincsomagot juttat el térítésmentesen Törökbálint önkormányzata a szociálisan rászorulók és családtagjaik részére a következő napokban.
Az ÉrdMost úgy tudja, hogy a tárnoki egészségházból két koronavírus-gyanús beteget vittek el a mentők pénteken délelőtt. A település polgármestere megerősítette a hírt, a teszteredményre várnak.
Május 20-ig lehet javaslatot tenni az Érd Legösszetartóbb Osztálya díjra, melyre a felső tagozatosok és középiskolás osztályok nevezhetők, míg május 30-ig várják az ajánlatokat az alsósoknak, felsősöknek és középiskolásoknak szóló Pócsi Dóra-díjra, melyre már a térségből is várnak jelölteket.
Az időben felfedezett emlőrák jó eséllyel gyógyítható, és hazánkban a leginkább érintett korosztály számára ingyenes szűrési program működik. Azok az érdi 45–65 éves nők, akiknek az utolsó mammográfiás vizsgálata óta eltelt két év, névre szóló meghívót kapnak.
Szemétszedést szervez a március 21-22-ei hétvégére az Érd-Sóskúti-fennsíkon és Ófaluban az önkormányzat az Érdi Környezetvédő és Városszépítő Egyesülettel karöltve. Civilek, magánszemélyek csatlakozását várják az akcióhoz.
Országosan hétfő óta végezhetnek ilyen beavatkozásokat az egészségügyi intézmények – mint a minisztérium tudatta: előzetesen egyeztetett időpontokban, rugalmas tervezéssel, a járványügyi intézkedések betartásával. Az érdi rendelőben várhatóan csak a hónap közepén tud elindulni az egynapos sebészet.
Los Angeles Film Awards legjobb videóklip kategóriában díjazta Curtis és Szabó Ádám szerzeményét, az „Ez vagyok én”-t. A klip két hónapja debütált és már több mint kétmilliószor pörgették a YouTube-on. Az érdi zenésszel az Érd FM 101.3 reggeli műsorában beszélgettünk.