Számos előterjesztést egyhangúlag elfogadott a képviselő-testület a novemberi közgyűlésen, ám akadt néhány javaslat, amiben vita alakult ki az ülésen. Módosították a 2019-es költségvetést, nem fogadták el a közösségi költségvetés bevezetését, döntöttek a mentőtiszti szolgáltatás működtetéséről.
Tartalom flag-ek: Top
Idén két helyszínen várják ebéddel, teával, süteménnyel az érdieket a téli vasárnapokon: az Emma u. 8. szám alatt, és a régi Parkvárosi Közösségi Házban (Bajcsy-Zsilinszky út 206-208.). Az egyházak és a Szociális Gondozó Központ közös akciója több éves hagyomány már a városban.
A helyszín megvan, a programot is megszervezték, úgyhogy ha a vírushelyzet engedi, idén is lesz nyári napközis tábor az érdi általános iskolásoknak. A Szociális Gondozó Központ június 21-én indítaná az első turnust, az utolsó augusztus 13-án zárulna.
Az adventi időszakra készülve a főtéri fenyőfát is ünnepi díszbe öltöztették a művelődési központ munkatársai. A fenyőre új díszek kerültek, főként a piros és az arany színek dominálnak, csengettyűk és cukornyalókák is díszítik a város karácsonyfáját.
Ötödik alkalommal alakult meg az Ifjúsági Önkormányzat képviselő-testülete, akik ebben a tanévben is 10 millió forinttal gazdálkodhatnak az érdi diákság érdekében. A programok között idén újdonságokra is lehet számítani.
Adott egy világklasszis sportoló és egy mindenre felkészült mesteredző. Kettejük együttműködése az elmúlt években is gyümölcsözött, de a felnőtt országos bajnokságon megmutatták, érmekért utaznak a tokiói olimpiára.
Az M0-s autóút déli szektorán, az M5-ös autópálya felé, a diósdi csomópontnál egy szerb rendszámú autószállító tréler nekicsapódott a belső szalagkorlátnak. A 10-es km-nél csak egy sávon araszol a forgalom, lassabb haladásra készüljenek – írja a Baleset-info.hu.
Adventi programsorozat indul a város főterén november 30-tól, karácsonyi vásárral, korcsolyapályával, koncertekkel várják az ünnepelni vágyó érdieket. Vasárnaponként pedig a hagyományokhoz híven az egyházi vezetőkkel gyújtják meg az adventi gyertyákat.
Mérföldkő ez a cél felé vezető úton – így fogalmazott a tizenkettedik évfolyam szalagavató ünnepségén Pintérné Bernyó Piroska igazgatónő. A pénteki ceremónián ötvenhét diák tette meg a búcsú felé vezető első lépést; persze az öröm, az izgalom jóval erősebb volt, mint az elválás miatt érzett bánat.
Március 30-ától öt, az érdi szakrendelőben dolgozó orvos és hét szakdolgozó segíti a Szent Imre kórház munkáját. Az érdi rendelések működőképesek maradnak, de a várakozási és előjegyzési idő nőhet. Az kirendelés addig tart, míg a kórház a terhelést a saját állományával nem tudja kezelni.