Április 19-én újra megnyithattak az óvodák, de a Kincses Óvoda 7 tagóvodájában a gyermekek 53%-a tért vissza az ovikba – tudta meg az Érd FM 101.3 Lehóczki Annától a Kincses Óvoda intézményvezetőjétől.
Tartalom flag-ek: Top
A Magyar Államkincstár tovább bővíti állampapír-forgalmazó ügyfélszolgálatát: Érden és Budakeszin kap helyet a két értékesítési pont. Érden a Budai út 24. alatt várják az érdeklődőket, február 11-étől keddenként és csütörtökönként.
A Föld napja alkalmából faosztási akciót szervezett az önkormányzat, melynek keretén belül minden előzetesen regisztrált személy három facsemetét vihetett haza. Az esemény keretin belül ezernél is több csemete talált gazdára és a tervek szerint máskor is szerveznek majd hasonlót.
A jó idővel párhuzamosan megjelennel a kullancsok is. Dr. Nery Klaudia háziorvost többek között a megelőzés lehetőségéről és a kullancs szakszerű eltávolításáról kérdeztük, sző esik a kullancsok által terjesztett betegségekről és azok tüneteiről is.
Érd új főépítészének impozáns a szakmai karrierje: volt Sopronban, Szombathelyen, Pannonhalmán főépítész, volt állami főépítész, regionális örökségvédelmi iroda vezetője, tanít két egyetemen.
A kiemelkedő eredményt elért sportolókat és a támogatókat köszöntötték szombaton, az Érdi Spartacus SC hagyományos családi birkózóbálján, amelyen együtt mulatott a birkózók apraja-nagyja. A megjelenteket Csőzik László polgármester köszöntötte.
Hagyományőrzés, gasztronómia, farsangi mulatság és tánc. Ezek voltak annak a farsangi kosaras székely bálnak a főbb hozzávalói, amelyet szombaton immár 43. alkalommal szervezett meg az Érdi Bukovinai Székelyek Egyesülete és az Érdi Bukovinai Székely Népdalkör a Szepes Gyula Művelődési Központban.
Dr. Fekete Balázs állatorvost kérdeztük arról, kell-e tartanunk attól, hogy egy kutyától, macskától megfertőződünk koronavírussal. Megtudtuk, hogy idegen állat simogatása nem jelent nagyobb veszélyt, mint megfogni egy bevásárlókocsit vagy lenyomni egy kilincset.
Habár azt ígérték a NIF-nél, mégsem adják át a Főnök utcai vasúti átkelőt. Az ÉrdMost-nak januárban azt nyilatkozták a Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt-nél, hogy legkésőbb január végén visszaadják a forgalomnak a több mint két éve lezárt átjárót, most azonban újra elhalasztották.
A január 30-ai közgyűlésen a képviselők döntöttek a babafa projektről, a Nemzeti összetartozás éve programokról, a Fácán közi lakótelep tulajdonjogi és közműs rendezéséről, egy Ófalut és Bogner Mária Margit sírját is érintő zarándokúttal kapcsolatos pályázatról, valamint az Érd Tv új ügyvezetőjéről.