A Tesco hipermarket bejáratánál gyűjtött pénteken és szombaton tárgyi adományokat a Sirius Alapítvány. Mindkét napon reggel 9 és délután 3 óra között fogadták a felajánlásokat, így bárki támogathatta az állatmenhely lakóit. Összesen valamivel több mint 400 kg felajánlás érkezett.
Tartalom flag-ek: Top
Benkóczy Péter autodidakta festő alkotásaiból nyílt kiállítás a Szepes Galériában. A tárlat különlegessége, hogy a kiállított akvarell képek mindegyike a pandémia időszakában készült. A 75 éves művész életének meghatározó helyszíneit, élményeit tárja a látogatók elé.
A Pest megyei nyomozók 18 órán belül őrizetbe vették a tegnap felfedezett emberölés két gyanúsítottját, akik beismerték a bűncselekmény elkövetését. Áldozatuk egy negyvenhét éves férfi volt, aki több késszúrást is elszenvedett.
Napjainkban a műanyag hulladék jelenti az egyik legsúlyosabb globális problémát. Erre hívja fel a figyelmet a "Műanyagmentes Július" néven tíz évvel ezelőtt indult kezdeményezés. Hazánkban csak műanyag csomagolásból 30,5 kg hulladék jut egy főre évente, és ennek csupán 27,5%-át dolgozzák fel újra.
Van is, meg nincs is, mint a mesében - körülbelül így jellemezhető az a körzeti megbízotti iroda, amelyet két éve adott át Parkvárosban az előző városvezetés. Csőzik László polgármester valódi rendőrállomást szeretne itt. Interjú.
Két kiállítás is nyílik hétvégén Érden, előbb július 16-án a Szepes Gyula Művelődési Központban, majd 17-én a Parkvárosi Közösségi Házban. A Sirius Állatmenhely adományokat gyűjt, míg július 18-án harmadszor rendezik meg az Érdi Vágtát a Szőcs Géza Nemzeti Lovaskultúra Központban, Simonpusztán.
Július 26-tól augusztus 8-ig igazgatási szünet lesz a Polgármesteri Hivatalban. Ez idő alatt nem lesz ügyintézés, telefonon sem! A papíralapú beadványokat egy gyűjtőládában fogadják, az elektronikusan érkező leveleket pedig csak augusztus 9-től dolgozzák fel.
A benzinkúton lezajlott, halálos kimenetelű csetepaté elszigetelt eset volt, ami nem fordulhat elő többé – hangsúlyozta közösségi oldalán Csőzik László polgármester, aki pénteken megbeszélést folytatott a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság vezetőjével, és áttekintették Érd közbiztonsági helyzetét.
A Fidesz-KDNP frakció szerint leállt minden, a városvezetés viszont úgy látja, a programok haladnak, bár a projektek forráshiányosak, és sok az elődeik által elkövetett előkészítési hiba. Minderről Szűcs Gábor alpolgármester és Simó Károly frakcióvezető beszélt a közgyűlés elmaradt ülését követően.
Érd nem arról híres, hogy megbecsülné nagyérdemű lakóinak emlékezetét. Látogatásra érdemes helyekkel sem nagyon büszkélkedhet. Persze minden pénzbe kerül – az pedig ugye sosincs. A Halla-házzal azonban most történik valami, ami arról árulkodik, mégsem lehet mindennek kerékkötője a pénzhiány.