A vírusveszély miatt számtalan településen elmaradnak a Szent István-napi programok, de van, ahol szűkebb körben ugyan, ám ünnepelnek ezen a napon. Így lesz ez Érden is: az ünnepséget augusztus 19-én tartják, a Magyar Földrajzi Múzeum kertjében.
Tartalom flag-ek: Top
A mohácsi csatában elhunyt II. Lajos királyra, illetve a magyar és lengyel katonákra emlékeznek vasárnap délelőtt az Érdi Lengyel-Magyar Kulturális Egyesület ünnepségén. Reggel 8 órától a Szent Mihály templomban tartanak szentmisét, majd az „oroszlános” emlékműnél lesz koszorúzás.
Legyen tánc Érden is! címen tartott táncbemutatót és táncházat a Corvinus Közgáz Néptáncegyüttes az érdi főtéren a Jelen/lét eseménysorozat keretében vasárnap délelőtt. A programnak olyan sikere volt, hogy a különben érdi együttesvezető és szervező Deffend Irén (Inci) már tervezi a folytatást is.
Több tucat 30 évnél idősebb, azaz veterán autó gyűlt össze a Szepes Gyula Művelődési Központ parkolójában, ahol igazi ritkaságokat csodálhattak meg az érdeklődők az 1947-es Moszkvicstól kezdve a Wartburgokon és különleges Ford-modelleken át.
Több, mint 420 millió forint kártérítést fizethet Érd amiatt a régóta húzódó per miatt, ami az előző városvezetés alatt indult és amiben most már közeledik az ítélethozatal.
A hivatalos megnyitóval július 23-án kezdődik a világ legnagyobb sportrendezvénye. Az Érd FM 101.3 reggeli műsorában vendégünk volt Sinka László, a MOB tagja, a Magyar Sportlövő Szövetség főtitkára, aki elárulta, hogy 13 éremmel már elégedett lenne a Magyar Olimpiai Bizottság.
A koronavírus-járványt követően újra romlanak a baleseti statisztikák Érden és a környéken, és ezeknek gyakran oka a gyorshajtás. Az Érdi Rendőrkapitányság ezért mostantól napi rendszerességgel méri a sebességet, ráadásul nemcsak nappal, hanem éjjel is, sőt akár civil autóból is.
A külső lépcsőfeljáró olyan állapotba került, hogy a minaretet az elmúlt hetekben le kellett zárni a látogatók elől. Nemcsak az ötvenéves vasbeton építményt, hanem az egész tornyot fel kellene újítani. A városvezetés nyitott arra, hogy ezt egy török partnerség keretében tegyék.
Vannak színészek, akik soha nem mennek ki a divatból. Mikó István Svejk vagyok című darabjával 35 éve járja az országot. Július 25-én a Szepes Gyula Művelődési Központ szervezésében az érdi közönség is együtt nevethet a derék katonával, akinek még ma is van aktuális mondanivalója.
Fél évünk van rá, hogy utánanézzünk, érvényes-e a TAJ-kártyánk, és fizeti-e utánunk rendesen a munkaadónk a járulékot. Ha ugyanis barna kódot kapunk, 2021 januárjától bajba kerülhetünk az orvosnál. Az életmentő beavatkozásokon kívül minden vizsgálatért és ellátásért fizetnünk kell.