Öt nappal kiterjeszti a Volánbusz a szeptemberi havi és első félhavi helyközi bérletek érvényességét, és elfogadja helyközi járatain a szeptemberi dolgozó- és tanulóbérleteket, így azok csütörtöktől érvényesek az Innovációs és Technológiai Minisztérium döntése alapján - közölte a társaság.
Tartalom flag-ek: Top
Jótékonysági akciót indított a Civilút Alapítvány az Értelmi Fogyatékossággal Élők és Segítőik Országos Érdekvédelmi Szövetségével együttműködésben. A Varázsceruza – Rajzolj mosolyt! kezdeményezés céljaként rajzeszközöket gyűjtenek a fogyatékossággal élő gyermekek és fiatalok számára.
Nem maradnak támasz nélkül az érdiek a kéthetes igazgatási szünet alatt sem. Bár a Városházán dolgozó köztisztiviselők a szabadságukat töltik, a polgármester és a jegyző foglalkozik a sürgős ügyekkel, a rendkívüli helyzeteket pedig az illetékes szervezetek kezelik.
Csak az a szép, zöld gyep! – sóhajt fel Poldi bácsi az Égiérő fű című filmben. Érden is vannak olyan utcák, ahol ha nem is égig, de térdig ér a fű, jobban mondva gyom. Az ÉKFI (Érdi Közterület-fenntartó Intézmény) vezetőjét, Somogyi Tamást kérdeztük.
A nagyobb autóbusz-állomásokon is ellenőrzi a rendőrség a közegészségügyi előírások – például a maszkviselési kötelezettség – betartását a jövő héten, mert az elmúlt időszakban egyre többen utaznak maszk nélkül – közölte a Volánbusz Zrt. az MTI-vel.
„A Kerülő utcát kerüld el!”, hallja a betelepülő, és ha mégsem fogad szót, meglepődik. Aki a Római úti pincesoron végigmegy, és a kanyaron túl merészkedik, úgy érzi magát, mint a vendég, aki a háziak rejtegetett szennyesébe botlik. Ez itt „a szegregátum”, amivel most elkezd történni valami.
Magyarországot újra fel kell építenünk a remény és a bizalom romjaiból – hangsúlyozta az augusztus 20-ai érdi ünnepségen Csőzik László polgármester, aki beszélt arról is, mi szükséges Érd megerősítéséhez. Aradszki András országgyűlési képviselő az Alaptörvényről, jogi normákról szólt beszédében.
Szabó "Szikla" Szilárdnak nem pucér nők, hanem tűzcsapok állnak modellt. De volt, hogy építési gödröt, transzformátorházat, kukát és lezárt vasúti átjárót festett meg. Az alkotó különleges látásmódját kedvenc érdi helyszínein próbáltuk megfejteni.
Küszöbön a koronavírus-járvány negyedik hulláma. Az Érd Tv Mondjuk a magunkét című műsorának legfrissebb adásában arról kérdezték az érdi lakosokat, mit gondolnak a harmadik oltásról.
Érden is fellobbant az olimpiai láng: a városi napközis táborban nyaraló gyerekek saját festésű zászlókkal, no meg a láng hordozásával köszöntötték a nyári ötkarikás játékokat. Megkérdeztük az alsó tagozatosoktól, mennyit tudnak az olimpiáról, és kiknek szurkolnak.