Október 23-án átadták Érd város díjait. Csőzik László polgármester kiemelte: olyan kiváló embereket köszönthetett, akik nem csak a város büszkeségei, de 1956 nemzeti és szolidáris örökségének is továbbvivői, és akik jobbá, igazságosabbá, biztonságosabbá és szerethetőbbé tették Érdet.
Tartalom flag-ek: Top
Idén slammerek idézik meg ’56 szellemét Érden, a művelődési központban, október 23-án. Pion Istvánnal,a hazai slam poetry egyik kiemelkedő alakjával, A szabadság napja! című különleges megemlékezés egyik fellépőjével beszélgettünk.
Tombol a járvány Kelet-Európában, de Magyarország nem szigorít. A kormány ezen a héten úgy döntött, hogy az október 23-i nemzeti ünnep, illetve a Mindenszentek és a halottak napja alkalmával megtartott rendezvényeken a veszélyhelyzet idején hatályos védelmi intézkedéseket nem kell alkalmazni.
Egy érdi édesanya nyerte a Dugonics András Irodalmi Díjat humor, szatíra kategórában, olyan szerzőket megelőzve, mint Kepes András, Bödőcs Tibor, vagy Dombóvári István. Az Anyaság a csillámpónin túl című könyv kendőzetlenül és humorral fűszerezve mutatja be az anyaság nem mindig napos oldalát.
Bár a koronavírus elleni védelmi intézkedések sokaknak nem tetszettek, a kijárási tilalomnak azért voltak pozitív hozadékai. Ilyen például, hogy az átlagos hétköznapokhoz képest sokkal csendesebb, kertvárosiasabb környezetben élhettünk.
Újgenerációs kerékpártárolókat tesztel Érden a BLOCK magyar startup. A szerkezetek önzárók, mobilappból nyithatók és zárhatók, előre foglalhatók, és még az elektromos kerékpárt is töltik. A tárolókat több forgalmas helyszínen is kihelyezik majd.
Alkonykapcsolóval működtetett technológiára állították át az érdi közvilágítást, így javulnak az érdi látási viszonyok.
Csőzik László, Érd polgármestere közösségi oldalán hívta fel a figyelmet, hogy a főváros után Pest megyében regisztrálták a legtöbb új koronavírus-fertőzéses esetet, ezért azt kéri, aki nem tette, oltassa be magát, akinek pedig eltelt négy hónap a második dózis óta, kérje a harmadik adag vakcinát.
Nyolc megyei jogú város vezetése közös közleményben gratulált Márki-Zay Péternek, aki a szavazatok 57 százalékát begyűjtve nyerte meg az előválasztás második fordulóját, így ő indul a hatpárti ellenzéki összefogás miniszterelnök-jelöltjeként a 2022-es országgyűlési választáson.
A 2021-es Live Street Art győztese, Varga László pingálja ki a Bíbic utcai gyalogos aluljárót, melyet középiskolás diákok segítségével a hét végéig elkészít az alkotó. Az alkotás témája – a környező utcanevekből adódóan – a madárvilág.