Elbontották a kerítéseket a Velencei úton, így újra lehet parkolni az üzletek előtt. A parkolókat az épülő bíróság miatt alakították ki, azonban hónapokig elzárták a területet az ott parkolni szándékozók elől. A több mint 20 férőhelyre tolatva lehet beállni, így egyelőre nem mindenki tudja, hogyan.
Tartalom flag-ek: Top
Az elmúlt hetekben a város öt pontján, Ófaluban, az artézi kútnál, a Főtéren, a Kálvin téren, a Bem téren és a Fundoklia téren állítottak és díszítettek fel karácsonyfákat. Csőzik László, Érd polgármestere közösségi oldalán ismertette, a fákra összesen 1800 speciális dísz került.
Elkezdődött a téli időjárásra való felkészülés az Érdi Katasztrófavédelmi Kirendeltség illetékességi területén, ezért összegyűjtötték a legfontosabb tudnivalókat a fűtőberendezések használatával és a közlekedéssel kapcsolatban, illetve jótanácsokkal is szolgálnak, hogyan viseljük el a hideget.
Felfüggesztették a dél-koreai tulajdonosi hátterű Dongwha Electrolyte Hungary Kft. környezethasználati engedélyét, miután a Védegylet és a Levegő Munkacsoport pert indított az engedéllyel szemben, így ha meg is épül, az üzem nem kezdheti el működését Sóskúton.
A fenti címmel kérdőívet állított össze az Érdlakó blogportál, hogy felmérje, mennyire zavarja az érdieket a városunkban a fűtési szezonban tapasztalható erősen szennyezett levegő, amely egyértelműen a lakosság hulladékkal való tüzeléséből származik.
Idén ünnepli fennállásának 60. évfordulóját az érdi Vörösmarty Mihály Gimnázium, melyet jubileumi Vörösmarty-héttel ünnepelnek. Csütörtökön délelőtt a Jelvénytűző ünnepséget tartották meg, míg délután a volt diákok gálaestjére került sor.
Tele a gyerekszoba világító, zenélő játékokkal, megunt babákkal, alig használt autókkal? Néhány napig érdekes csak minden új játék, melyekre ráadásul több tízezer forintot költött? Néhány kreatív érdi anyukát kérdeztünk arról, milyen saját
készítésű ajándékkal lepik meg gyermekeiket karácsonykor.
Új fordulatot vehet Érd legnagyobb, évek óta bezárt és ma már omladozó szállodájának története. Ehhez azonban rengeteg pénz és talán még több szerencse kellene, ami - valljuk be - nem jellemző mostanában a városunkra.
Városszerte nyolc helyszínen számolták fel az illegális szeméthalmokat, sitthegyeket az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) „Tisztítsuk meg az országot!” pályázatán, melyen Érd több mint 37 millió forint támogatást nyert el.
94 paltánfát ültettek el az Érdi Közterület-fenntartó Intézmény munkatársai a Papi Földeken, ahol egy kopár területen 63 fát helyeztek el, míg a játszótér mellé további tízet telepítenek, a többit pedig a pavilon előtt ültetik el.