Harangokból, csengőkből nyílt kiállítás a Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskolában. Az intézmény fennállásának 75. évfordulója alkalmából Harmat Béla gyűjteményéből állítottak ki végül jóval több mint 75 darabot.
Tartalom flag-ek: Top
Eőry Emil neve szorosan összefonódott az érdi kulturális élettel, számos alkotása található Érd közterületein is. December 8-án festményeiből és szobraiból – önerőből – saját galériát nyitott. A 82 éves művésszel beszélgettünk.
Az Érd és Környéke Ipartestület az önkormányzattal közösen a helyi vállalkozások elismerésére hagyományteremtő jelleggel tavaly meghirdette az „Érd Város Legjei” címet. A nagy sikerre való tekintettel idén is az érdiek segítségével keresik a kedvenc vállalkozásokat.
December 8-án Eőry Emil festményeiből és szobraiból - önerőből létrehozott - galéria nyílik, állandó kiállítási lehetőséggel EE Galéria néven.
A december 4-i oltás tapasztalatai után a december 12-i és 18-i napokra újabb 120-120 oltási időpontot ad ki a Dr. Romics László Egészségügyi Intézmény.
A Fiatal Családosok Klubjának idei jótékonysági gyűjtésének a Lea Otthon a kedvezményezettje, amelynek december 15-ig gyűjthetünk, hogy a jövőre létrehozandó külső férőhelyen felújítási munkákat tudjanak végezni.
Egészen január végéig látogatható a szekszárdi Művészetek Házában az Érdi Művésztelep kiállítása, melyet december 4-én nyitottak meg tizennégy érdi művész több mint ötven alkotásával.
Advent második vasárnapján is meleg ebédet osztottak rászorulóknak. Ez alkalommal a Topoly utcai katolikus templom kertjében főztek tarhonyás húst. Az ebéd mellé savanyúságot és szaloncukrot is csomagoltak. Összesen 350 adag ételt szállítottak házhoz az önkéntesek.
Az házi gyermekorvosok várják a szülők jelentkezését, akik szeretnék az 5-11 éves korosztályhoz tartozó gyermeküknek beadatni a COVID elleni vakcinát, hiszen az oltópontokon kívül számos házi gyermekorvosi praxisban is lesz lehetőség az oltásra. A hatékonyság érdekében pontosítani kell az igényeket.
Csornainé Romhányi Judit, Érd 10. számú választókerületének önkormányzati képviselője volt az Érd Tv Párbeszéd című műsorának legutóbbi vendége. A képviselő beszélt a kerületében történt fejlesztésekről, tervekről.