E héten három alkalommal is kapnak ennivalót a rászorulók. Hétfőn a Késői Eső Gyülekezet és az OM Magyarország szállított házhoz élelmiszert, kedden a szociális gondozóközpont visz ki szintén hideg élelmet, vasárnap pedig a Szövetség Érdért frakció jóvoltából lesz meleg ebédjük a nélkülözőknek.
Tartalom flag-ek: Top
„Még nem döntöttem el, hogy a kanapén vagy az étkezőasztalnál fogok-e ücsörögni” – vágta rá a gyerekkori barátom, mikor arról kérdeztem, hogyan tölti a szilvesztert. Hányan lesznek vajon, akik zajos mulatsággal búcsúztatják az óévet?
Országszerte elmondható, hogy hullámvasútra került 2020-ban a lakáspiac a koronavírus miatt, de ez az érdi ingatlanárakat nem alakította át tartósan, mert bár évközben minimálisan visszaesett, év végére újból 520 ezer forintra kúszott fel az átlagos négyzetméterár.
Az Érdi Box Klub ökölvívója, Szigetvári Bendegúz nyerte a junior korosztály 63 kilogrammos súlycsoportját az Érdi Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola tornacsarnokában rendezett Utánpótlás Magyar Kupán.
Húsvéthétfőt sokáig vízbevető- vízbehányóhétfőnek nevezték, ugyanis még ötven évvel ezelőtt is vödörnyi vízzel locsoltak, vagy az itatóvályúba dobták a lányokat, akik a nemes alkalomra a legszebb ruhájukban pompáztak. A városokban, illetve napjainkban kölnivel locsolnak a fiúk, férfiak, és locsolóvers elmondásával kell kiérdemelni a hímes tojást.
Áldott, békés húsvéti ünnepeket kíván minden kedves olvasójának az ÉrdMost szerkesztősége.
Szombat hajnalban Ausztrián át megérkezett Magyarországra a Pfizer-BionNTech gyártópáros első vakcinaszállítmánya, ezzel az Európai Unió többi tagországához hasonlóan itthon megkezdődhet az oltások beadása. A vakcinákat szállító kisteherautó a hegyeshalmi határátkelőhelyen át érkezett.
Egy felmérés szerint Magyarországon fejenként és évente minimum nyolcvan nejlonzacskót használunk el – és ezek a zacskók nem kerülnek újrahasznosításra, mint mondjuk a PET-palackok, hanem a lerakóban landolnak. Egy kis odafigyeléssel csökkenthetjük a hulladék mennyiségét: az Életfa Csoport Egyesület anyukái például pólóból készítettek bevásárlószatyrot, Póthné Viczing Gabi, a nonprofit és újrahasznosítással foglalkozó TIARA-alkotóház vezetőjének irányításával.
1,38 milliárd forintos állami támogatást kapott tizenegy hazai nagyváros, azok után, hogy a miniszterelnök megfelezte a kkv-szektor iparűzési adóját, Érd kötelező önkormányzati feladatok ellátására 211 millió forintot kapott, ez félmilliárddal kevesebb, mint a 2019-es támogatás.
Az idei karácsony más mint a többi, de ennyi önzetlenséget, jó szándékot, adakozást és segítőkészséget régóta nem tapasztalhattunk. Az érdiek példát mutattak az országnak - írja karácsonyi köszöntőjében Csőzik László.