Tartalom flag-ek: Top

E héten három alkalommal is kapnak ennivalót a rászorulók. Hétfőn a Késői Eső Gyülekezet és az OM Magyarország szállított házhoz élelmiszert, kedden a szociális gondozóközpont visz ki szintén hideg élelmet, vasárnap pedig a Szövetség Érdért frakció jóvoltából lesz meleg ebédjük a nélkülözőknek.
Egy felmérés szerint Magyarországon fejenként és évente minimum nyolcvan nejlonzacskót használunk el – és ezek a zacskók nem kerülnek újrahasznosításra, mint mondjuk a PET-palackok, hanem a lerakóban landolnak. Egy kis odafigyeléssel csökkenthetjük a hulladék mennyiségét: az Életfa Csoport Egyesület anyukái például pólóból készítettek bevásárlószatyrot, Póthné Viczing Gabi, a nonprofit és újrahasznosítással foglalkozó TIARA-alkotóház vezetőjének irányításával.