Tizenhét hulladékszállító jármű érkezett Érdre, egy KEHOP-pályázat keretében, nettó 697 millió forint értékben. A fejlesztésnek köszönhetően javulhat a közszolgáltatás nemcsak Érden, hanem az egész dél-pesti régióban.
Tartalom flag-ek: Top
1945. január 8-án Érdről és környékéről is több ezer, főként férfit hurcoltak el. Voltak, akik viszontagságos évek után hazatérhettek szeretteikhez, de sokan nem élték túl a megpróbáltatásokat. Róluk emlékeztek meg a kőkeresztnél a helyi német és horvát önkormányzatok tagjai.
Megkapták első adag koronavírus elleni védőoltásukat a Dr. Romics László Egészségügyi Intézmény munkatársai - tudatta Bárány Zsolt főigazgató az intézet közösségi oldalán. Azt is hozzátette, dr. Berzéki Ferencet, a battai szakrendelő főigazgatóját idézve, hogy nem nőtt öt lábuk és három fülük.
A különféle internetes felületeken továbbra is különféle találgatások, minden alapot nélkülöző híresztelések jelennek meg a Noel Tanyával kapcsolatban. Mecsériné dr. Szilágyi Erzsébet, Érd jegyzője szerkesztőségünkhöz eljuttatott közleményében ezeket az – indulatokat is gerjesztő – félreértéseket igyekszik eloszlatni, egyben választ ad arra is, ki fog gondoskodni a lefoglalt hét oroszlánról.
Online lakossági fórumot tartottak a Kutyavári út sebességkorlátozási lehetőségeiről pénteken este Andrasek Mónika önkormányzati képviselő szervezésében, Szűcs Gábor alpolgármester és Varga Illés Levente építész részvételével, miután a lakók petíciót indítottak a témában.
Bogner Mária Margit vizitációs nővér halálának évfordulója alkalmából és boldoggá avatásáért mutatott be emlékmisét Spányi Antal megyéspüspök az Érd-óvárosi Szent Mihály-templomban vasárnap délután.
Koszorút helyezett el Csőzik László polgármester, Szűcs Gábor és Tetlák Örs alpolgármester Domonkos Béla szobránál a málenkij robot érdi és környéki áldozataira emlékezve pénteken kora délután. Később, este keresztet állítottak az érdi elhurcoltak leszármazottai a Jézus Szíve templomban.
Gyakorlatilag a vírus megjelenése óta terjednek félinformációk a vakcináról, ezért az Érd FM 101.3 reggeli műrorában Dr. Berzéki Ferenccel, a Százhalom Egészségügyi Központ orvos-igazgatójával beszélgettünk a fontos kérdésekről – például hogy választható lesz-e, vagy hogyan véd minket az oltás.
Még csak harmadik alkalommal rendezte meg az Érdi Ifjúsági Önkormányzat a Szepes Gyula Művelődési Központtal közösen a Live Street Artot, de idénre minden kétséget kizáróan bebizonyosodott: a program Érd egyik legjelentősebb közösségi élményévé nőtte ki magát.
Főleg, ha az sokak szájáról együtt, harmóniában csendül fel. Ezt bizonyította az az országos kórusfesztivál, amit szombaton rendeztek meg immár 25. alkalommal az Érdi Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskolában.