Most kaptuk a hírt: a hajléktalanszállót is ki kellett üríteni bombariadó miatt, nem csak a Stop Shop bevásárlóközpontot, sőt, egy battai szociális intézményt is érintett a fenyegetés. Robbanószerkezetet egyik helyen sem találtak. A rendőrség szerint hétfőn már a bejelentőről is lesz információ.
Tartalom flag-ek: Top
Csőzik László polgármester jóváhagyta az érdi önkormányzati óvodák és bölcsődék nyári nyitvatartását. A fenntartó a bölcsődei, óvodai szünet idején is gondoskodik a gyermekekről, csak épp az ellátást egy másik intézményben vehetik igénybe a gyerekek.
Előadások, filmvetítés, fotókiállítás, tárlatvezetés, koncert és táncbemutató, családi programok és jógaóra várták a kisebbeket és nagyobbakat, a szórakozni és a tanulni vágyókat a múzeumok éjszakáján a Magyar Földrajzi Múzeumban.
Hatvannégy nagy ho-ho-ho horgász mérkőzött meg szombaton a tárnoki tónál. Három kategóriában osztottak díjakat, majd a verseny végeztével mintegy százan ülték körbe az asztalokat, fogyasztották el a helyben készített bográcsgulyást. Hát a halászlé? Azt majd a családi napon főzik az érdi horgászok.
A kivitelezés szakaszába lép idén a Hamzsabég tér átépítése. Csőzik László polgármester a közösségi oldalán közzétett tizenöt ábrát a kiviteli terv kidolgozásához tett észrevételekről. A térrel kapcsolatos térépítészeti elképzeléseket közösségi tervezés keretében alakították ki még 2019-ben.
Hat érdi szociális intézmény lakóit és munkatársait oltották be koronavírus ellen pénteken és szombaton a Dr. Romics László Egészségügyi Intézmény munkatársai. A Pfizer/BioNTech vakcináját használták, így három hét múlva megismétlik a védőoltást.
Kirándulás a Velencei-tóhoz. Virágot vinni a temetőbe. Beülni egy cukrászdába – ezekre vágynak a pszichés problémákkal küzdő betegek, akik a vírusveszély miatt hónapok óta igen szigorú szabályok közt élnek.
Él egy ember Magyarországon, akit sokan a Magyar Televízió Cigánykerék című műsorából ismernek, és aki nem kerüli, sokkal inkább keresi a súlyos beteg gyerekek társaságát. Mindent megtesz, hogy legalább pár percre elfelejtsék fájdalmukat. Ő Balogh László, vagyis Dr. Lala, a bohócdoktor.
Az Érd40 programsorozat újabb állomását tartották meg a Magyar Földrajzi Múzeum kertjében, ezúttal a szépkorúak ünnepelték meg Érd várossá válásának 40. évfordulóját. Rendhagyó helytörténeti, helyismereti vetélkedőt szerveztek, a nyugdíjas klubok háromfős csapatokkal nevezhettek a versenyre.
Nőtt a szünidei gyermekétkeztetést igénylők száma, bár még mindig jóval többen lennének jogosultak rá, mint ahányan kérik. Mivel a Humán Iroda folyamatosan fogadja az igényléseket, aki nem tette, még igényelheti gyermekének ezt a támogatást.