Ahogy beköszönt a jó idő, nemcsak a korai virágok, hanem a gyomok is előbújnak a földből. Érdemes odafigyelnünk a kert, illetve a járda előtti zöldsáv rendben tartására, ez ugyanis az ingatlantulajdonos kötelessége - amit, ha nem teljesít, akár százezres bírságra is számíthat.
Tartalom flag-ek: Top
Idén száz elsős kisdiák kezdte meg a tanévet a Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskolában, ahol öt új tanítóval és egy új gyógypedagógussal is bővült a tantestület. Az igazgató az ünnepségen bejelentette, hogy egy barkácsáruház támogatásának köszönhetően nyáron megújultak a régi épület vizesblokkjai.
Szomszédünneppel indult, és az Alsó utcaiak báljával zárult az idei nyár. Bár augusztus utolsó napján nagy volt a hőség, rengetegen eljöttek a mulatságra, ahol finom falatok, színpadi produkciók, nemzetiségi bemutatók, sötétedéstől pedig tánczene várta a látogatókat.
2020 karácsonyán a város „Év Családja Díját” azzal a laudációval adta át a házaspárnak Csőzik László polgármester, hogy dr. Makay Erika gyermekorvos és Makay Miklós kertészmérnök tevékenysége igazi „érdikum”.
A télen elnyert Jószolgálat-díj mellé járó kétmillió forintot érdi átmeneti gyermekotthona felújítására fordította a Fészek Gyermekvédő Egyesület. A munkálatokban egy nevelőszülő, no meg az otthon munkatársai is segédkeztek. A Karolina utcai intézménybe pár nappal iskolakezdés előtt látogattunk el.
Legalább március 15-ig maradnak a korlátozások. Ez derült ki Gulyás Gergely, a Miniszterelnökséget vezető miniszter és Szentkirályi Alexandra kormányszóvivő sajtótájékoztatóján. A fertőzés ugyanis várhatóan fel fog gyorsulni, és a következő két hét kifejezetten nehéz lesz.
Az elmúlt években jócskán megemelkedtek az ingatlanárak és ez a tendencia Érdet sem kerülte el. Bakó Norberttel, az Otthon Plusz Ingatlanközvetítő Iroda vezetőjével beszélgettünk többek között az érdi ingatlanok árairól és az emelkedés okairól, de az is szóba került, mire számíthatunk a jövőben.
Szegeden ülésezett szerda délelőtt a Magyar Önkormányzatok Szövetsége. A találkozó egyik programpontja – amiben Érd is érintett volt –, hogy létrehozták a MÖSZ Megyei Jogú Város Tagozatát. A megbeszélésen online formában Csőzik László polgármester is részt vett.
Megkezdődött a Szapáry utca teljes körű felújítása: jelenleg a közműcserék, a vízvezetékek cseréje történik, majd a szegélyezést követően hamarosan aszfaltréteg kerülhet az utcára.
Harminc intézmény - óvoda, iskola, múzeum stb. – harminchét épülete, valamint közterületek kapnak új térfigyelő kamerákat az elkövetkező hónapokban. A Modern Városok Program keretében 181 millió forintot fordít erre Érd – jelentette be szerdai sajtótájékoztatóján T. Mészáros András polgármester.