Az Országos Mentőszolgálat finanszírozásának köszönhetően felújítják az Érdi Mentőállomás elektromos hálózatát – számolt be róla közösségi oldalán az Érd és Térsége Mentőszolgálatáért Alapítvány.
Tartalom flag-ek: Jobbfent
Szeptember 17-én megnyitja kapuit Buda legnagyobb bevásárlóközpontja a Kelenföldi közlekedési csomópont mellett, ahol 180 üzlet és robotok várják a látogatókat.
Tájépítészeti és településtervezői egyetemi hallgatók látogattak el a leendő érdi klímapark területére. Munkatársaink Bitskey S. Kata, főépítészi munkatárssal beszélgettek az Érd Fm 101.3 Bundáskenyér című műsorában.
Az Érdi Városfejlesztési Kft. jóvoltából megszépült az ófalusi Kálvária-hegyen lévő kápolna környezete. Kitakarították a területet és lebetonozták a kandellábertartót. Minderről Kotroczóné Klopfer Teréz, az Érdi Német Kultúr Egyesület elnöke számolt be közösségi oldalán.
Idén immár negyedik alkalommal szervezte meg a város a Live Street Art nevű rendezvényt, ami az utcai képzőművészetbe, illetve az ehhez a szubkultúrához kapcsolódó egyéb műfajokba nyújtott bepillantást a érdi főtérre kilátogatóknak.
A rendőrség segédmotor-kerékpárként kezeli, a kormánybiztos szerint viszont kerékpárnak számít az elektromos roller. Mivel a két megközelítés elég távol áll egymástól, az ügyben egységes hatósági értelmezést várnak. Az egyeztetés a tervek szerint még szeptemberben létrejöhet.
Érden buktak le azok az autótolvajok, akik Nagytétényben figyeltek fel egy autóra, melyet tulajdonosa hosszabb ideje nem használt, így azt gondolták, nem fogják egyhamar keresni az autót. A Nissan Primera tulajdonosa augusztus 23-án jelentette be, hogy autóját ellopták.
Ismét drágul a kenyér. De mit szól mindehhez az utca embere?
Sebők Ferenc természetfotóiból nyílt kiállítás a Szepes Gyula Művelődési Központ folyosógalériáján Érdi csodák címmel, szeptember 2-án. A tárlaton 29 kép tekinthető meg, melyek egy kivételével Érden készültek. A DUNA-ART Fotóklub tagjának képei a hónap végéig láthatóak.
Negyedik alkalommal rendeztek kiállítást az érdi városi idősotthonban. Ez alkalommal Kávránné Szedmák Ilona tájképeit láthatjuk, aki egy nagy sorsfordulót követően fordult a képzőművészet felé, és aki vallja, hogy nemcsak önbizalom, hanem tudás is kell az alkotáshoz.