Tájékoztató kampányt indított és honlapot hozott létre a Magyar Stroke Társaság, hogy érthetőbbé és könnyen felismerhetővé tegye a stroke tünetegyüttesét. A társaság a következő időszakban találkozókat és konferenciákat is szervez a kampány részeként.
Tartalom flag-ek: Fontos
Szent István Napján, a Magyar Államalapítás ünnepén adták át Érden a városi kitüntetéseket a Magyar Földrajzi Múzeum kertjében. Az Érd Családja Díjat idén Hamar József és Gabriella családja nyerte el. A családfővel beszélgettünk az Érd FM 101.3 reggeli műsorában, a Bundáskenyérben.
Kónya Jánosné lett idén is a nyertese a "Virágzó érdi porta” legszebb erkély kategóriájának, ráadásul zsinórban harmadjára ítélték neki az elismerést. A lakótelepen férjével ápolják gyönyörű növényeiket, miután 12 éve a kertes házból a lakótelepre költöztek, a virágok szeretete azonban megmaradt.
A Dr. Romics László Egészségügyi Intézmény dolgozói érdemelték ki az idei Érd Egészségügyéért Díjat, melyet az intézmény nevében Fodor Károlyné főnővér vehetett át Csőzik László polgármestertől az augusztus 20-i városi ünnepségen.
2021-ben Érd Város Díszpolgára kitüntető címet vehetett át Csőzik László polgármestertől az augusztus 20-i ünnepségen Baráth Ferenc, aki 2002 és 2006 között képviselőként sokat tett a város jobbá tételéért.
Augusztus 28-án, szombaton 20 órától a Bazilika előtt, a Szent István téren tartják meg az MVM ZENERGIA szabadtéri koncertet, melynek bevételét az a civil szervezet kapja, amelyre a legtöbben szavaznak a www.mvmzenergia.hu/#szavazas oldalon.
2011 áprilisában kezdte meg működését Érden az egynapos sebészet. Az elmúlt időszakról és a részleg mindennapjairól dr. Szakács Ferenc orvosigazgatót és Lőrincz Emese részlegvezetőt kérdeztük.
Milyen lehet alig több, mint harmincezer forintból megélni egy gyerekkel? Elveszíteni a házat, ahol éltünk, és beköltözni egy szobába több gyerekkel? Mennyi idő alatt lehet megszokni egy ilyen élethelyzetet? A Családok Átmeneti Otthonában élők és dolgozók meséltek nekünk.
A zsűri egyhangú döntése alapján Horváthné Soós Renáta nyer-te a 100 ezer forintos díjat. A vásárlási utalványt a Százszorszép kertészet tulajdonosa Gergye Attila és felesége, Gergyéné Raj Klára adta át ünnepélyes keretek között a győztesnek.
Meg tudta ismételni, sőt überelni tudta a tavalyi sikert a Parkvárosi Parádé, amit a Fundoklia téren rendeztek a műanyag körforgalomnál. A környéket a szándék szerint megújítaná az önkormányzat, erről is szó esett a színpadon, de az itt élők is szívesen beszélgettek erről a szórakozás mellett.