Huszonkét művész alkotásaival nyílt meg a Matéria Művészeti Társaság kiállítása az Érdi Galériában. Az alkotókban és az alkotásokban közös az anyaghasználat, ennek ellenére rendkívül sokféle alkotásokat állítottak ki. A kiállítást szeptember 18-ig lehet megtekinteni.
Tartalom flag-ek: Fontos
2021. augusztus 30-án, hétfőn 16 órától Érd Megyei Jogú Város közgyűlése rendkívüli ülést tart a Polgárok Háza Dísztermében, ahol hét napirendi pontot tárgyal a testület.
Városunkban egyre több az autó, parkolóhelyet pedig alig találni, olykor negyed is órát kering az ember, mire le tudja tenni a kocsit a városközpontban.
16. életévüket betöltött érdi és környéki középiskolások jelentkezését várja a szeptember 4-i Live Street Artra a szervező Szepes Gyula Művelődési Központ, amely a közösségi szolgálat teljesítésében segít a diákoknak.
Szeptember 1-jén nyílik meg az új négycsoportos óvoda Tárnokon, amely már az év elején elkészült, de a hivatalos átadást még csak most tartották. Lukács László polgármester az Érd FM 101.3-nak elmondta, hogy sokadik alkalommal pályázták meg az új óvoda építését, tíz éves álom válik valóra.
A legutóbbi közvélemény-kutatás szerint a választópolgárok 27 százaléka nem tud, nem akar pártra szavazni. Az ellenzéki listára 33 százalék voksolna. Óriási tehát az előválasztás jelentősége. A Pest megyei I. választókerületben hárman indulnak. Most Tetlák Örsöt mutatjuk be, az LMP jelöltjét.
Augusztus utolsó péntekén országszerte izgalmas esti programokkal várják a látogatókat az Állatkertek Éjszakáján. Az idén 155 éves állatkertben péntek este többek között lesz elefánttréning és mókás fókaest, denevérek tánca program, bátorságpróba, szelfidoboz, és akusztikus koncertet ad a Kaukázus.
Júniusban teljes szélességében lezárták az M0-s autóút Deák Ferenc (Hárosi) Duna-hídjának az M1-es autópálya felé vezető hídját felújítás miatt. A munka jelentősen megterhelte a forgalmat nyáron, ám hamarosan befejezik a munkát és várhatóan jövő szerdától teljes egészében újra járható lesz az M0-ás.
Az Inter Ambulance Zrt. 2005 óta látja el Érden az orvosi ügyeletet. Vezérigazgatójával, Molnár Györggyel az egészségügyben játszott nélkülözhetetlen szerepükről beszélgettünk.
A szünidő utolsó hetében rendezte meg második Erzsébet-táborát a Kőrösi iskola, ahol a "becsengető" programok mellett lovagi torna és kirándulás is várja az alsó tagozatosokat. A tábor vendége volt Kóka Rozália mesemondó, valamint Vig Balázs író is.