Eredményes körözési akciót hajtottak végre az érdi rendőrök, akik 2021. szeptember 9-én hajnalban indultak az illetékességi területükhöz tartozó településekre.
Tartalom flag-ek: Fontos
Az Érdi Pincetulajdonosok Egyesületének elnökhelyettese volt a vendége az Érd TV Párbeszéd című műsorának. Martonosi Tamás elmondta, hogy már két hete tart a szüret Érden. A korábbi éveknél kicsit több szőlö termett idén és a minsőségével is teljesen elégedettek.
Harmincöt utcában tartottak szomszédünnepet Érden: hol utcabállal, hol közös főzéssel, beszélgetéssel, szabadtéri programmal vagy épp közösségi játékokkal múlatták a délutánt. Bármi is volt a program, egy biztos: összehozták az egy utcában lakókat, és kiváló alkalmat teremtettek az ismerkedéshez.
55 éves érettségi találkozóját ünnepelte a Vörösmarty (akkor még Érdi) Gimnázium 1962-1966-os B osztálya. A 20 diák és osztályfőnökük nemcsak az emlékeket, hanem a felelések hangulatát is felidézte, az osztálynapló segítségével. Az Érdi Televíziónak meséltek arról is, hogy költöztek be az épületbe.
Negyedik alkalommal rendeztek modellbörzét Érden szombat délelőtt. Az ország egész területéről érkeztek érdeklődők, sőt, kereskedők és kiállítók jöttek Szlovákiából és Romániából is. Gazdára lelhettek régi, valamint felújított és teljesen új kisautók is, és igazi kuriózumokkal is találkozhattunk.
Négy csoportra bővült a tárnoki óvoda, amely így már közel száz gyermeket lát el. A modern épületet a közeljövőben napelemekkel is ellátják, és az udvart is felújítják. Mint Lukács Lászlótól, Tárnok polgármesterétől megtudtuk, hamarosan a bölcsődét is két csoporttal bővítik a településen.
2001. szeptember 11-én az al-Káida terrorszervezet öngyilkos merényletsorozatot intézett az Egyesült Államok ellen. Közel 3000 ember vesztette életét, az áldozatok túlnyomó többsége civil volt. Az Érdi Televízió Mondjuk a magunkét című műsorában érdiek emlékeztek a húsz évvel ezelőtti tragédiára.
Székely Attila tűzoltó alezredes, az érdi katasztrófavédelmi kirendeltség osztályvezetőjét választották a legjobb hatósági szakembernek az idei Országos Tűzmegelőzési Vetélkedőn, a Pest megyei csapat pedig második helyen végzett.
Napelemes díszkivilágítást kapott az óvárosi Kálvária-hegyi Szenvedő Krisztus Kápolna, melyet még báró Péterffy János építtetett az 1737-es pestis elmúltával. Az épület többször megsemmisült viszont érdekes, hogy berendezési tárgyai közül a Krisztust ábrázoló szobor mindig megmenekült.
Bár napközben még a nyarat idézi az időjárás, a reggeli hidegek bizonyossá teszik, amit a naptár mutat: itt van az ősz. A fűtési szezon kezdete előtt a katasztrófavédelem évről évre felhívja a lakosság figyelmét a tüzelő-fűtő berendezések állapotának ellenőrzésére.