Ismét egy teljes hétvégére birtokba veszik az ÉRD Arénát a hazai dartsozók, hiszen október 1. és 3. között összesen tíz különböző tornát rendez a Magyar Darts Szövetség és az Érd-EL SE a Velencei úti létesítményben. A versenyekre szeptember 30-ig lehet nevezni.
Tartalom flag-ek: Fontos
Klein Dávid és Suhajda Szilárd megkezdte a csúcsmászást a Himalájában. A tervük az, hogy ma az alaptáborból egyenesen a kettes táborba (6450 m) mennek, majd másnap már a hármas táborban töltik az éjszakát (7200-7400 méter között). A Dhaulagiri csúcsát így október elsején érhetik el.
Sok levelet kapunk, melyekben olvasóink arról panaszkodnak, hogy a városban, közterületen számos helyet felver a gaz. Kinek a kötelessége rendben tartani ezeket a területeket? Megkerestük az illetékes szerveket és végre rendet vágunk a bozótban.
Ezzel a címmel nyílik fotókiállítás Százhalombattán az állatok világnapján, azaz október 1-jén, 18 órakor, a Barátság Kulturális Központban. Az interaktív kiállításmegnyitón az érdeklődők szakértőktől kaphatnak tanácsokat a felelős állattartás kérdéseiben.
Érd valamennyi polgármestere közül Harmat Béláé a legkitüntetettebb helyzet, hiszen a „rendszerváltó” városvezető lehetett. 70. születésnapján megkérdeztük tőle, miként tekint vissza húsz évvel ezelőtti tetteire, önmagára, milyen volt és milyen lett a politika.
Szeptember 29-én, 10 és 14 óra között véradást tart a Magyar Vöröskereszt területi szervezete az Érdi Rendőrkapitányságon (2030 Érd, Felső utca 4.).
Rusvai Miklós virológussal beszélgetett az Érd FM 101.3 Bundáskenyér című műsorában munkatársunk. Szó esett korábbi világjárványokról, a jelenlegi helyzetről, az oltások hatékonyságáról és arról is, hogy mikorra szelidülhet úgy meg a koronavírus, hogy ne okozzon komoly problémát.
Gál Alex önkormányzati képviselő közösségi oldalán számolt be arról, hogy megérkezett a négy vadriasztó és egyúttal arra kéri a Fenyves-Parkvárosban élőket, hogy tegyenek javaslatot arra vonatkozóan, hogy hová helyezzék ki őket. Véleménye szerint a Tetőfedő utcában mindenképp helye van egynek.
Utolsó ülését tartotta meg hétfő délután a leköszönő Érdi Ifjúsági Önkormányzat. A fiatalok arról döntöttek, hogyan használják fel a költségvetésükből fennmaradó nem csekély összeget. Havril Koppány diákpolgármester az ÉrdMostnak értékelte az elmúlt egy évet is.
A Magyar Földrajzi Múzeum több programmal is készül ez alkalomból: 26-án egy különleges fotókiállítást láthatunk Burma csodálatos világáról, és ugyanide kalauzol el Kubassek János múzeumigazgató is előadásában. November 2-án könyvbemutatóval készülnek, 11-én a múzeumpedagógia lesz a középpontban.