Tősgyökeres érdi családból származik; azt vallja, hogy a város szeretete öröksége és kötelessége. Büszkesége pedig Érd NBI-es női kézilabda-csapata, amelynek évek óta törzsszurkolója. Nem csak a szurkolótáboron belül szervez, több érdi jótékonysági akciót is kezdeményezett már, és vannak további tervei is. Endrész Csabával beszélgettünk.
Tartalom flag-ek: Fontos
Megnyitotta kapuit a város első, Szent Antalról elnevezett római katolikus bölcsődéje és gyermekfelügyeleti intézménye, a Székesfehérvári Egyházmegye fenntartásában. A 2-5 éves kicsiket fogadó napközi a Tompa Mihály utca 1. szám alatt található; az ingatlant az önkormányzat bocsátotta az egyház rendelkezésére. A Szent Antal bölcsődébe folyamatosan jelentkezhetnek a szülők.
Megkezdték a Túr és Tállya utcai térköves járdák építését az Érdi Közterület Fenntartó Intézmény szakemberei, így hamarosan mind az Érdligeti Általános Iskola intézménye, mind a templom, mint az idősek otthona is jobban megközelíthető lesz – számolt be róla Csőzik László polgármester.
Mi közünk van ahhoz, ha két üzlettárs jogvitába keveredik, és az egyik átveri a másikat? Nem sok. Csakhogy a Termál Hotel Liget csődje a város vesztesége is, és abban, hogy ilyen szomorú sorsra jutott, nagyobb hatalmak működtek közre a háttérben, mint gondolnánk.
Idén 15. alkalommal rendezik meg a Verzió Nemzetközi Emberi Jogi Dokumentumfilm Fesztivált. November 6. és 11. között 35 országból 59 filmet vetítenek Budapesten. A fesztivál idei szlogenje: Nézz szembe a világ legfrissebb lenyomatával. A filmek mellett persze lesznek szakmai programok, a gyerekeket és a fiatalokat megszólító érzékenyítő foglalkozások, no meg koncertek is szép számmal.
Jelentősen gyarapodó létszám, javuló tanulmányi eredmény, nagy léptékben haladó építkezés – a Kósban nincs ok a panaszra. Dózsa Lajossal, a technikum igazgatójával arról beszélgettünk, hogyan változik az idei tanévtől a szakképzés rendszere, és megtartják-e ősszel a beiskolázási rendezvényeket.
Idén októberben a kismesterségek volt a témája a Pumukli Óvoda tematikus hónapjának. A minden évben megtartott rendezvénysorozat célja, hogy a nemzetiségi tanintézménybe járó gyerekek a szokásosnál is mélyebben el tudjanak merülni a német kultúrában és hagyományokban.
Minden eddiginél fenyegetőbb jelentést tett közzé az ENSZ Éghajlatváltozási Kormányközi Testülete. A testület szerint éveink maradtak csak arra, hogy átalakítsuk a világgazdaságot, különben a klímaváltozás súlyos, azonnali következményeivel kell számolnunk.
November 7-én tartja következő találkozóját az Érdi Anyatej Klub, amely nemcsak az édesanyákat várja szeretettel, hanem az érdeklődő kismamákat is. A holnapi összejövetel témája "A második félév és azon túl", de minden olyan szoptatással, illetve babagondozással kapcsolatos témáról szó esik, ami a jelenlevőket éppen foglalkoztatja.
A Fészek Gyermekvédő Egyesület hatodik éve szervez jótékonysági futást átmeneti gyermekotthonuk javára. Idén szeptember huszadikára tervezték a rendezvényt, de a járványhelyzet miatt most a közösségi futás helyett online jelentkezéssel és utalással, egyéni futással támogathatjuk a Fészek kis lakóit.