Tartalom flag-ek: Fontos

Ezekkel a szavakkal zárta beszédét Bogatin Attila szombaton délután az Ága-Boga Nagycsaládosok Érdi Egyesületének évzáró ünnepségén. Mert ha sok baba születik, sok babakocsi, pelenka, babruha és babaétel és még megannyi más dolog kell, a növekvő kereslet pedig szükségszerűen löketet ad a gyártásnak, ehhez pedig munkaerőre van szükség, tehát a foglalkoztatottak száma is emelkedik. "Magyarul, a több babakocsi azt jelenti, hogy a nagycsaládok motorjai a gazdaságnak, ők azok, akik mozgatni, fenntartani tudnak egy országot, egy világgazdaságot."
A karantén miatt elmaradt városi rendezvények után a családok közösségi élményekre kiéhezve "rohamozhatták meg" a Magyar Földrajzi Múzeum szombati őszköszöntő programját. Három óra elteltével pedig kertjeik legújabb díszeivel: madárodúkkal, etetőkkel, virágokkal és cserjékkel térhettek haza.
Egygólos előnyről várta a norvég Storhamar elleni EHF-Kupa visszavágót az ÉRD női kézilabda csapata, amely jól is kezdte a csoportkörbe jutásért rendezett második mérkőzést. Azonban a szünetre fordítottak a vendégek, majd a második játékrész elején hétgólos előnybe kerültek. A hajrában az ÉRD ugyan közelebb került, de az utolsó percekben eldöntötte a továbbjutást és 32-27-re nyert a norvég csapat.
Idén is megtelt érdeklődőkkel az ÉSZC Kós Károly Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája tornaterme az intézmény nyílt napján. A végzős általános iskolások és szüleik nemcsak a felvételi követelményekről és az induló szakokról kaptak tájékoztatást, hanem bekukkanthattak a tanműhelyekbe, tanórákba is, és találkozhattak, beszélgethettek az intézmény diákjaival, tanáraival is.
Az érdiek többsége egyetért a város fejlesztési irányvonalával, és támogatja a Batthyány 2028 programot – mondta szerdai sajtótájékoztatóján T. Mészáros András polgármester, aki két közvélemény-kutatás eredményét ismertette. Az egyiket a Forsense intézet készítette, a másik pedig az önkormányzat által közzétett online konzultációs kérdőív volt, ami a Batthyány 2028 program célkitűzéseivel kapcsolatban kérte a lakosság véleményét.
A Balaton tündérével és Helka hercegnővel találkozhattak tegnap az Érdligeti, a Marianum és a Diósdi Eötvös József Általános Iskola alsósai, ugyanis Nyulász Péter, a Helka-trilógia szerzője volt a vendége annak az író-olvasó találkozónak, amit szerdán a kora délutáni órákban rendeztek a Csuka Zoltán Városi Könyvtárban.