Bolhavásárt tart szombat reggel 9-től 13 óráig az Érnyugat egyesület a Bóbita jászótéren: várják mindazokat a környékbeli lakosokat, akik szeretnének különféle holmit, könyvet, játékot, ruhát, sporteszközt, háztartási cikket, kisbútort csereberélni, illetve értékesíteni. Vásárolni bárki jöhet.
Tartalom flag-ek: Fontos
Könyvbemutatóval és előadásokkal várja a látogatókat a Magyar Földrajzi Múzeum június 26-án délután hat órától. A Múzeumok Éjszakája programjaira a belépés ingyenes, de védettségi igazolványhoz és előzetes regisztrációhoz kötött. A rendezvény a múzeumkertben lesz, de a kiállítások is megtekinthetők.
A héten elfogadta az országgyűlés azt a törvénymódosító javaslatot, amely választhatóvá tette azt a mindössze negyven órás felkészítő tanfolyamot, amely eddig minden örökbefogadó szülő számára kötelező volt.
Bősz Anett sajtótájékoztatón jelentette be: Aradszki Andráshoz és Kósa Lajoshoz fordul segítségért, hogy pótolják azt a 60 milliárd forintos összeget a költségvetésből, amelyet a 2018-as kampányhajrában ígértek az érdi utak fejlesztésére. Az erről szóló indítványát leszavazta a kormánypárti többség.
Már korábban beszámoltunk róla, hogy az Európai Bizottság elfogadta a 2022-2027-es időszakra szóló regionális támogatási szabályokat, melynek értelmében Pest megye leválik Budapestről és önállóan támogathatóvá válik, így a cégek az eddigi 0% helyett 50-70%-ig terjedő támogatásra lesznek jogosultak.
Nincs vásárlási idősáv, a tömegközlekedési eszközökön továbbra is kötelező a maszkviselés, december végéig tart a fizetési moratórium, telemedicina körében is megvalósulhat a védőnői gondozás - a Magyar Közlönyben szerda éjjel megjelentek a vészhelyzet megszűnésével összefüggő átmeneti szabályok.
A kormány a gépjárműadó elvételével és a szolidaritási hozzájárulás kiterjesztésével éppen annak az 1 milliárd forintnak a felét veszi el Érd költségvetéséből, amely felett szabadon rendelkezhetne a város. Ennek ellenére még idén elkezdik az aszfaltozást – mondta el az Érd FM 101.3-nak Csőzik László
A nagy hőségre való tekintettel Érden a Bem téren és a Stop Shop környékén a városrendészet munkatársai osztanak vizet az arra járóknak, míg a főtéren az Érd és Térsége Víziközmű lajtoskocsijából vételezhetünk vizet.
Kíváncsiak voltunk, hogy bírták Nánásiék, a nagy utazók a karantént. Bezárkózás helyett kisboltot nyitottak Balatonakarattyán, mostanra pedig elindult a TV2 stúdiójában a Séfek séfje 3. évadának forgatása is.
A tervek szerint július 11. és augusztus 22. között öt biciklitúrát is szervez az Érd Körbe Egyesület. Az eseményeken résztvevők a Váli-völgyben, egy Duna-menti körön, etyeki és csepeli túrán is részt vehetnek, de nem marad el az éjszakai városkerülés sem.