Ha egy kiránduló nehéz terepen bajba kerül vagy barlangászás közben sérül meg valaki, a Magyar Barlangi Mentőszolgálat segítségére biztosan számíthat. A 60 éves szervezet tagjai önkéntesek, akik szükség esetén a vasárnapi családi összejövetelt hátra hagyva sietnek a bajbajutottak megsegítésére.
Tartalom flag-ek: Fontos
A legendás Alabárdos étterem séfjeként Diósdról ingázott a budai Várba két évtizeden át, aztán gondolt egy nagyot, és nekivágott a nagyvilágnak. London, majd Florida után meg sem állt Japánig, hogy aztán mégiscsak itthon találjon önmagára. Bicsár Attilával beszélgettünk.
Hatvanhárom gyerek tölti a szünidő első hetét a városi nyári napközis táborban, ahol ezekben a napokban a kavicsfestéstől a zumbán át a sorversenyig számos program vár a gyerekekre: a Szociális Gondozó Központ munkatársai gondoskodnak arról, hogy ki-ki megtalálja a kedvére való elfoglaltságot.
Június 23-ától maszkban és egymástól megfelelő távolságot tartva újra végig lehet barangolni a múzeum tárlatain. Látogatási idősáv nincs, azaz nagyszülők az unokákkal együtt is jöhetnek, viszont csoportokat csak előzetes bejelentkezéssel tudnak fogadni, mondta el lapunknak Fekete-Mácsai Anetta.
A szakemberhiány miatt az autista gyermekek minden ingyenes táborozási lehetőségtől elesnek, ennek megoldása miatt segítséget kér a Szikra Tehetséggondozó Egyesület.
Várhatóan 2022 tavaszára készülhet el a Mély úton, a Pincesoron egy présház, amely számos funkciót fog ellátni. Mint Csőzik László, Érd polgármestere az Érd FM 101.3 Bundáskenyér című műsorában elmondta, elkezdték a Kerülő utca tervezését is, hogy az ottani ingatlanokat is bevonják a pincesorba.
Június 22-ével újra megnyitja kapuit a művelődési központ, ahol a klubélet is lassan, óvatosan elindulhat. A tervek szerint júliustól a főtér igazi nyári kiülős helyszínné alakulhat programokkal és ínyencségekkel. Sőt, Wolf Katalin intézményvezető a gyerekeknek is jó hírrel tud szolgálni.
Az egyesületi sportolók után június 22-től már a nagyközönség is igénybe veheti az ÉRD Aréna uszodáját vagy a Gárdonyi Tanuszodát, azonban néhány intézkedést továbbra is érdembes betartani. A szauna egyelőre egyik létesítményben sem használható.
Kedd este kilenc órakor felszállt a fehér füst Érden: a város két pontján elindult egy-egy speciális autó, amely az önkormányzat megbízásából melegködös eljárással pusztította el a kifejlett szúnyogokat. Csőzik László polgármester videón mutatta meg, hogyan zajlik a földi kémiai gyérítés. VIDEÓVAL
A hét elején befejeződtek az érettségi vizsgák. Hogy országosan hogyan szerepeltek a diákok az idei, az előző évektől annyira más körülmények közt lezajlott megmérettetésen, azt még nem tudjuk, de azt igen, hogy az érdi iskolákban átlagos, vagy annál jobb eredmények születtek.