A kijárási tilalmat és a nagyobb rendezvényeket érintően jelenthet majd be enyhítéseket Orbán Viktor, amikor elérjük az 5 millió beoltottat. A miniszterelnök legalábbis erre utalt a Kossuth Rádiónak adott szokásos péntek reggeli interjújában.
Tartalom flag-ek: Érdekes
Az önkormányzat, a polgárőrség, a városháza, a szociális gondozó központ, a roma önkormányzat, a helyi civil szervezetek és a helyi vállalkozók vállt vállnak vetve dolgoznak minden nap annak érdekében, hogy a járvány minél kevésbé érintse az érdiek hétköznapjait- írja közleményében a polgármester.
A mostani számítások szerint a pünkösd utáni héten éri el Magyarország az ötmillió első oltást, ezért a kormány a jövő heti ülésén a korlátozó intézkedések további enyhítéséről tárgyal - közölte a Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön online sajtótájékoztatón.
2021-ben tizedik alkalommal rendezi meg az ORFK–Országos Balesetmegelőzési Bizottság az ország 19 megyéjében és a fővárosban azt a vetélkedőt, amelynek célja, hogy felhívja a figyelmet a felelős közlekedési magatartás fontosságára. A legügyesebb család jutalma idén egy új ŠKODA KAMIQ!
A kormányinfón bejelentették, lehetnek gyermektáborok a nyáron! Az engedély mind a napközis, mind az ottalvós táborokra vonatkozik! Ez a hír rengeteg szülőnek, gyermeknek és táboroztatónak nagy megkönnyebbülés.
A kényszerű szobafogságban sem maradunk kultúra nélkül. Tucatnyi színházi előadás, komoly- és könnyűzenei koncert, e-könyv, gyerekprogram ingyenesen elérhető a neten. Ezek közül ajánlunk néhányat.
A TündérPakk Alapítvány gyűjtésbe kezdett, hogy segítsen azoknak a tanulóknak, akiknek nincsenek otthon a digitális távoktatáshoz szükséges eszközeik.
Újra megnyitották kapuikat Érd legfontosabb kulturális színterei: a Szepes Gyula Művelődési Központ, a Csuka Zoltán Városi Könyvtár, a Városi Galéria és a Földrajzi Múzeum. Jöjjenek a részletek.
Ismét engedélyezte az Országos Rendőr-főkapitányság a kitelepülést a helyi kapitányságok számára. Ennek a lényege, hogy egy-egy helyszínen tájékoztatják a lakosságot a különféle bűnmegelőzési lehetőségekről. A hétvégén az érdi rendőrök egy óvodában és a Velencei-tónál tartanak prevenciós előadást.
A koronavírus-járvány miatt módosul a postai kiszolgálás és a kézbesítés rendje, közölte a Magyar Posta az MTI-vel. Szerdától a nyitást követő egy órán keresztül a postai kiszolgálásban elsőbbséget élveznek a 60 év felettiek.