Március 31-ről április 30-ra módosította az önkormányzat a helyi adók befizetési határidejét. A levelek jórésze adminisztratív okokból késett, vagy meg sem érkezett, így az eredeti március 15-ei határidőt először a hónap végéig tolták, a veszélyhelyzetre való tekintettel pedig tovább halasztották.
Tartalom flag-ek: Érdekes
Minden egészségügyi dolgozó ingyen utazhat a helyközi közlekedésben a veszélyhelyzet alatt, jelentette be az operatív törzs szombati sajtótájékoztatóján az Innovációs és Technológiai Minisztérium államtitkára.
A Budakörnyéki Járásbíróság nyomozási bírója március 27-én távmeghallgatás útján megtartott ülésén elrendelte annak a férfinak a letartóztatását, aki ellen a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság jelentős kárt okozó, üzletszerűen elkövetett csalás bűntette és más bűncselekmények miatt folytat nyomozást.
Újabb 43 embernél igazoltak koronavírus-fertőzést, ezzel 343-ra nőtt a regisztrált fertőzöttek száma Magyarországon, míg egy krónikus betegségben szenvedő beteg meghalt - írja a Koronavirus.gov.hu.
A kijárási korlátozás nem tiltja a sétát a természetben. Az elmúlt napokban azonban a szokásos sittlerakások mellett egyre több helyen hagytak maguk után elhasznált maszkokat a kirándulók a természetvédelmi területeken. Az önkormányzat felkérte a polgári természetőröket: figyeljék ezeket a helyeket.
Daróci Lajosné, az érdi Irodalomkedvelők Klubjának elnöke úgy döntött, hogy a koronavírus miatt kialakult helyzetben ingyenesen hozzáférhetővé teszi mindenki számára az Érdi IRKA irodalmi-kulturális folyóirat idei első számát.
Megakadályozza a forró fürdő és az orr sóoldatos öblítése a koronavírus-fertőzést? Elpusztítják-e a kézszárítók, illetve az UV-lámpák az új vírust? Hasznos-e, ha a testünket alkohollal permetezzük? A WHO kiadványa cáfolja a hiedelmeket, és tisztáz pár alapvető kérdést a koronavírussal kapcsolatban.
Tárnok is feliratkozott a pozitív tesztek listájába. Két lakosnak lett pozitív a koronavírus tesztje. További 8 teszt eredménye még nem érkezett meg. Pillanatnyilag három ember van házi karanténban hivatalosan - közölte a nagyközség hivatalos Facebook oldala.
Péntek délutánig lezárták másfél héttel ezelőtt a városközpontban a Főnök utcai vasúti átjárót. Aki megszokásból közlekedett arra, az nagyot került az Esküdt utca felé, pénteken délelőtt azonban ez az útvonal sem jelent alternatívát azoknak, akik az Alispán-Mária utca felé szeretnének behajtani.
Múlt hét csütörtökön érkezett a hír, hogy idén is elmarad a Sziget Fesztivál. Bár a hosszú leállás miatt a szervezőgárda nincs túl jó helyzetben, Kádár Tamás, a Sziget Zrt. cégvezetője azt mondja, továbbra is kitartanak és hisznek abban, hogy jövőre több tízezres tömeg ünnepel majd együtt.