Baleset miatt lezárták az M7-es autópálya Budapestről kifelé vezető oldalát. A rendőrök a forgalmat a 18-as kilométernél a 7-es útra terelik.
Tartalom flag-ek: Érdekes
Ha a vírusveszélyben közgyűlés nincs is, a település élete nem állhat meg: a városvezetés fontos kérdésekben hozott döntést az elmúlt időszakban. Ezekről Szűcs Gábor alpolgármester beszélt tudósítónknak.
A vírus kezdete óta rengeteg segítséget kapott már a város és így az arra rászoruló lakososok. Szerdán délelőtt újabb 1000 darab egyszer használatos orvosi maszkot vehetett át a Szociális Gondozó Központ vezetése.
Adománykampányt indított Vöröskereszt a Pest megyei szervezetek járványügyi védekezésének támogatására, amely során covid-harcos ajándékokkal lepik meg a felajánló segítő angyalokat.
Huszonhét éve jelölték ki Semmelweis Ignác születésének napját a magyar egészségügy napjának. Nyolc éve pedig az egészségügyben dolgozók számára munkaszüneti nappá is vált július 1-je. Érden a dr. Romics László Egészségügyi Intézményben tartottak ünnepséget ez alkalomból.
A forint bevezetésének 75. évfordulója alkalmából a Magyar Nemzeti Bank augusztus 1-jén különleges 5 forintos emlékváltozatokat bocsát ki. A kinézetét szavazásra bocsátották.
Február 12-étől érvénytelen lesz a TAJ-száma annak, aki legalább 6 havi egészségügyi szolgáltatási járulékkal tartozik. Havonta 8 ezer forintot kell fizetnie, akinek nincs egészségbiztosítása, de a szociálisan rászorultak ez alól mentesülhetnek. Ehhez viszont lépniük kell.
Február minden napjára van egy kérdés/téma, amivel kapcsolatban azt kérik, üljenek le a gyere(ke)kkel, és ha csak néhány percben is, de beszéljék át velük a témát a biztonságos internethasználat apropóján! Hallgassák meg őket, figyeljék meg a témával kapcsolatos gondolataikat, véleményüket!
Ha a táborszervezőkön múlik, idén is lesznek gyermektáborok, sőt az árak sem emelkednek, amennyiben a szülők idejében kezdik el lefoglalni a táborhelyeket. Az üdülések vezetői az egészségügyi kihívásokra, a beteg gyermekek kiszűrésére is felkészültek.
A járványügyi korlátozások miatt november óta rengeteg üzlet kényszerült zárva tartani vagy átállni kizárólag az elviteles működésre. A bevételüktől megfosztott, és így a csőd szélére került vendéglátósok már elkezdtek mozgolódni világszerte, és Magyarországon is.