Dr. Szerényi Gábor biológussal, biológia–kémia szakos tanárral, a Vörösmarty Mihály Gimnázium korábbi pedagógusával két kedvelt kirándulóhely, a Beliczay-sziget és a Fundoklia-völgy állatvilágát vettük górcső alá.
Címkék: Állatvilág
Az utóbbi időben városszerte hallani, hogy sétáltatás során a kutyák összefutnak a vadon élő állatokkal. A találkozók hangulata bizonytalan, de például a Beliczay-szigeten egészen véres jelenetekre is sort került a kutyák és az őzek között.
Online előadást tartott a Magyar Természetvédők Szövetsége a Méhek világnapja alkalmából Mit tehetünk a beporzók védelmében? címmel. Kiderült, hogyan művelhetjük kertünket beporzóbarát módon, és a virágbomba jelentőségét is megértettük.
6 B-típusú odút és egy madáritatót helyeztek ki Érden, a Diófa utcai parkban, melyet a környékbeli lakosok még tavaly kezdtek el kialakítani, azért, hogy segítsék a madarak szaporodását.
Az Érdi Polgári Természetőrség egy hete madármegfigyelő játékot hirdetett facebook oldalán. A lakosok hozzászólásait várták, ki milyen fajokat látott az elmúlt évben Érden. Az eredmények még őket is meglepték.
A Fővárosi Állat- és Növénykert a nagyközönség segítségét kéri az április 24-én született, fiú kiselefánt nevének kiválasztásában: az intézmény honlapján csütörtöktől jövő szerdáig lehet szavazni a jövevény nevére - közölte az intézmény csütörtökön az MTI-vel.
Súlyos természetvédelmi kárt okozhatunk a madaraknak, ha éppen a költési időszakukban végzünk gallyazást, vágjuk ki fánkat vagy bokrunkat. Bár az elmúlt években a probléma csökkenő tendenciát mutat, időről időre érdemes újra felhívni a figyelmet a körülöttünk élő állatokra is.
A kistelepülések kutyapopulációjának „mederben tartása” és a nem kívánt szaporulat megelőzése érdekében indított ivartalanítási programot a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal. A projekt összköltsége 50 millió forint, mely mintegy 1400 kutya ivartalanítását teszi lehetővé országszerte.
Időről-időre visszatérő probléma, hogy húsvétkor gyakran ajándékozunk élő állatot, pedig sokkal jobban meg kellene fontolnunk, hiszen kis kedvenceinket akár évekig gondozni kell, amihez már sok esetnek nincs kapacitása az embereknek.
Március-áprilisban épületek erkélyein, lapostetőin fészket építenek és kotlani kezdenek a tőkés récék, melynek fiókái röpképtelenek. A magas tetőkről nem tudnak lejutni, így éhen és szomjan pusztulhatnak, vagy leeshetnek a magasból. A probléma egyelőre Budapesten jellemző, de máshol is megjelenhet.