A Publicus Intézet Népszava számára készített felmérése szerint a budapestiek 66 százaléka ritkábban használja a tömegközlekedési eszközöket a járvány kirobbanása óta.
Author: info@erdmost.hu
"TermészetLesen" címmel nyílt fotókiállítás Glavati Nagy Éva munkáiból az új Parkvárosi Közösségi Házban. A több mint harminc képet bemutató kiállítás anyaga a pandémia idején készült, a fotós többnyire Érden és környékén kapta lencsevégre a szemet gyönyörködtető pillanatokat.
Probléma lépett fel szombat délután a Digi szolgáltatásában. A jelek szerint országos hibáról van szó.
Egy akkumulátorok és pirotechnikai eszközök tárolására használt raktár gyulladt ki Csepelen, a Színesfém utcában hétfőn hajnalban. Az épület földszinti része égett, ahol akkumulátorokat tároltak, közölte a Fővárosi Katasztrófavédelem.
Hétfőn napos időre számíthatunk gomolyfelhő-képződéssel. Nagyobb számban északon és nyugaton alakulhat ki zápor, zivatar, elsősorban a délutáni, esti órákban.
A Tesco hipermarket bejáratánál gyűjtött pénteken és szombaton tárgyi adományokat a Sirius Alapítvány. Mindkét napon reggel 9 és délután 3 óra között fogadták a felajánlásokat, így bárki támogathatta az állatmenhely lakóit. Összesen valamivel több mint 400 kg felajánlás érkezett.
Továbbra sem állt össze az Érdi VSE játéka, hiszen Limperger Zsolt együttese negyedik edzőmérkőzését is elveszítette, miután a Ceglédi VSE 5-1-re múlta felül Koós Gáborékat.
Véget ért a 2020-as edzőtábor az Érdi Kyokushin Karate SE számára, amelytől a tábor végén 24-en is sikeres övvizsgát tettek.
Nagy skalpot gyűjtött be a Komárom VSE elleni idegenben elért 1-0-s győzelemmel az Érdi VSE, amely Koós Gábor második félidő elején szerzett találatával nyert az NB III Nyugati csoportjának második körében.
Benkóczy Péter autodidakta festő alkotásaiból nyílt kiállítás a Szepes Galériában. A tárlat különlegessége, hogy a kiállított akvarell képek mindegyike a pandémia időszakában készült. A 75 éves művész életének meghatározó helyszíneit, élményeit tárja a látogatók elé.