Mint beszámoltunk róla, minden akadály elhárult az elől, hogy átadják Érd első túraútvonalát, a LevenDunát, hiszen az utolsó felfestések is kikerültek azokra a bizonytalan helyekre, ahol a kezdő túrázó számára nem volt egyértelmű az útvonal.
A LevenDuna úgy jött létre és lett kijelölve, hogy érintse Érd legtöbb természeti, kulturális vagy történelmi emlékét, örökségét, hiszen a levendulástól indulva a szilvafás parkot, a Fundoklia-völgyet, a Tárnoki út végén létesítendő rekreációs övezetet, Bíbic utcai egykori gyakorlókertet, illetve Ófalu felé a gyümölcsösöket, ott pedig a különböző kulturális emlékeket is, mint a minaretet vagy az ófalusi pincesort is érinti az útvonal, végezetül pedig a Duna-partra, a Beliczay-szigetig juthatunk, ahol szintén számos érték megtalálható.
Ráadásul akár családilag, akár egyénileg is teljesíthető, a nyomvonal pedig kerékpározásra és nordic walkingra is kiválóan alkalmas.
Sőt, ha nem a túraútvonalon haladnánk, a LevenDunáról a százhalombattai Sánc-hegy, illetve a biai erdő felé is indulhatunk, ahonnan még a népszerű Nyakaskő is könnyen elérhető. (De tervek között szerepel tárnoki leágazás, illetve a Czabai-kert és a Sulák-patak mentén az érdligeti záportározó becsatlakoztatása is.)
Amennyiben mégis a LevenDunára esik a választásunk, egyszerű a dolgunk, csak kövessük az ösvény mentén található sárga (helyi jelentőségű természetvédelmi terület) és lila hullám (LevenDuna) jelzéseket.
A LevenDuna túraösvény útvonala ide kattintva érhető el!