Bősz Anett, a Liberálisok elnöke, a DK frakcióvezető helyettese a költségvetési vitában arra hívta fel a figyelmet, hogy a jelenlegi kormánytöbbség politikai értékvilágából érkezett hazánk rendszerváltás utáni első kormánya, amely célként tűzte ki a szociális piacgazdaság létrehozását. Azért érvelt e gazdaságstratégiai tervezési irány mellett, mert – mint elmondta – a szociálpolitika és a társadalompolitika közt nagy különbség van. A szociálpolitika a leszakadók segítéséről szól, míg a társadalompolitikának arról kell szólnia, hogy ne engedjünk leszakadni senkit.
Kitért a leszakadó régiók oktatási rendszerére, az egyházi iskolák magasabb finanszírozási keretére, és arra, hogy lassan a hátrányos helyzetű települések állami iskolái önmagában szegregátumokká válnak, mert a jómódú középosztály elviszi a jobban finanszírozott és előnyben részesített egyházi iskolába a gyermekét, így viszont hárommillió honfitársunkat kárhoztat arra a kormány, hogy újra és újra átörökítse nyomorát a következő generációkra.
A liberálisok elnöke amellett érvelt, hogy a Fidesz az antiszociális piacgazdaságot hozta létre, mert évről évre olyan költségvetéseket tervez, amely konzerválja a meglévő társadalmi szakadékokat. Elmondta: a jelenlegi kormány felosztotta hazánkat szerencsésebbekre és hátrányosokra, ugyanígy van ez az egyes polgárokkal, társadalmi csoportokkal és az önkormányzatokkal is. A kétharmad költségvetése ugyanis azoknak segít, akik egyébként is jól elboldogulnak az életben. A középosztályt és felső középosztályt segítő családpolitika, a kormánytöbbség által nemzeti nagytőkésnek nevezett új milliárdos réteg, amely – a válságból való kilábalásban egyébként valóban kivételesen fontos – a magas beruházási ráta jelentős részét elviszi.
A járványban is ők voltak a piacgazdaság Orbán-kormány által kiválasztott, szerencsés rétege, amely több százmilliárd forintnyi beruházásra elegendő költségvetési keretet kapott a válság első hónapjaiban, holott ők túlélhettek volna akár egy egész idényt úgy, hogy elmarad a bevételük egy része vagy egésze. Ez a KKV-szektorról nem mondható el, mert ők hiába várták a kormány segítségét, az a járvány első hullámában elmaradt, és azóta ennek súlyos következményei vannak a munkahelyekre és a kisvállalkozásokra nézve – tette hozzá a DK frakcióvezető-helyettese.
Bősz Anett kiemelte: négy Buda környéki települést érintő módosító indítványt dolgozott ki, amelyek Érd Megyei Jogú Város járványban elvont pénzforrásainak korrekcióját, Diósd és Tárnok belső úthálózat- és infrastruktúra-fejlesztését, valamint a törökbálinti zajvédőfal teljes szakaszának megépítését foglalja magába. Bősz úgy fogalmazott: „a teljes összeg elfér a nyíregyházi stadionban” – ideje volna komolyan venni az agglomeráció legégetőbb szükségeit.