463977340_1187473056157356_919012057699521588_n

Újabb érdi győzelem a kézilabda NB I/B-ben

Izgalmas csatát nyertek meg Pálmai Lizáék Szászberekben.

Nagy csatát vívott az Érd a másodosztályú női kézilabda-bajnokság 6. fordulójában. Simics Judit vezetőedző együttese az Euro-Novex Utánpótlás SE vendége volt szombat délután. A Szászberek Sportcsarnokban rendezett találkozó első húsz percében szó szerint fej fej mellett haladtak a csapatok. Hol az Érd, hol az ENUSE vezetett, időnként pedig döntetlent mutatott az eredményjelző. A legalább két gólnyi különbségre a huszonegyedik percig kellett várni, amikor a házigazda 11-9-re vezetett. Ugyanakkor a félidő hajrájára a vendégcsapat belelendült és Sztankovics Réka góljával már két góllal jobban állt ellenfelénél. A szünetre 16-14-es érdi vezetéssel vonultak a felek.

A második játékrész első öt percének végén Braun Laura Csenge vette be a hazai kaput, az Érd pedig már négy góllal, 20-16-ra ment. A fór azonban gyorsan odalett: a 39. minutumban, 20-20-nál egyenlített az Euro-Novex. Ezután megint nagy csata zajlott a küzdőtéren, a gólok pedig többnyire felváltva születtek. Az utolsó két percre 28-28-as állásnál érkeztek meg a csapatok. A végjátékban Pálmai Liza és Ludvig Krisztina is eredményes volt, a két érdi gólra viszont csak egyszer válaszoltak a házigazdák, így 30-29-re győzött Simics Judit gárdája.

Női kézilabda NB I/B 6. forduló
ENUSE – Érd 29-30 (14-16)
Érdi gólok: Pálmai 8, Bilik 6, Sztankovics, Ludvig 4-4, Török F., Györfi 3-3, Kobela, Braun.

A tabellán az Érd hetedik helyen áll négy győzelemmel és két vereséggel, nyolc ponttal.

fotó: Érd Handball Facebook-oldal