BKKtroli_BKK/Nyirő Simon

Ezzel az ingyenes appal sok idegeskedést megspórolhatunk

BKKtroli_BKK/Nyirő Simon

Ezzel az ingyenes appal sok idegeskedést megspórolhatunk

A BudapestGO úgy tervezi meg helyettünk az útvonalat, hogy a járatkéséseket, váratlan forgalmi helyzeteket is belekalkulálja.

Érdfm 101.3 – Hallgasd bárhol! Bármikor!

HIRDETÉS

Új sorozatot indítottunk oldalunkon a közösségi közlekedés reformját illetően, a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) együttműködésével. Első cikkünkben az új tarifarendszerről írtunk, most pedig arról, hogyan érdemes megtervezni egy fővárosi utazást.

Természetesen nem a munkahely és az otthon közti ingázásra gondolunk, hiszen a vonatkozó buszok, vonatok menetrendjét általában betéve tudják azok, akik egy útvonalon napi szinten közlekednek. Előfordul azonban olyan eset is, amikor Budapest egy (vagy több) kiválasztott pontjára kell eljutnunk közösségi közlekedéssel. Legyen szó egy orvosi kezelésről, amire időpontra kell érkeznünk, vagy egy hétvégi kirándulásról, amikor a Margitszigetet, a Libegőt és az Állatkertet egyaránt szeretnénk meglátogatni, nagyon hasznos, ha előre eltervezzük, mikor és mivel menjünk.

Ma már sokféle ingyenes online menetrend közül választhatunk, és a Google-térkép is mutatja a különféle utazási lehetőségeket, de a legegyszerűbb, ha a BudapestGO alkalmazást használjuk. A név picit megtévesztő, hiszen nemcsak a BKK járatairól, hanem a regionális VOLÁNBUSZ-, valamint MÁV-járatokról is naprakész információkat kapunk, így egyetlen felületen tervezhetjük a budapesti és az agglomerációs utazást, tájékozódhatunk az aktuális forgalmi helyzetről, és még jegyet, bérletet is vásárolhatunk.

Amiben a BudapestGO verhetetlen, az az, hogy a felhasználók már valós időben, és a járatok teljes vonalán nyomon követhetik, hol jár az a BKK-busz, Budapestet is érintő MÁV-vonat vagy VOLÁNBUSZ, amivel utazni szeretnének. Az élő járatinformációkat az útvonaltervezések során is figyelembe veszi az alkalmazás, így ha nem a menetrendben rögzített időben érkezik egy járat, azt a BudapestGO azonnal érzékeli, és rögtön az előnyösebb útitervet javasolja a felhasználóknak. Az app a tervezésnél beépíti a gyalogos közlekedés idejét, útvonalát is.

Természetesen nemcsak a fővárosi, hanem a más agglomerációs településekre irányuló kirándulást is megtervezhetjük az appal, Zsámbékra, Szentendére vagy Ráckevére, hogy csak pár példát mondjunk. Pest vármegyebérlettel ráadásul mindegyik település ingyen elérhető (erről korábbi cikkünkben, itt írtunk).

A BKK felmérése szerint a főváros és 192 agglomerációs település utazási viszonylatait tartalmazó  BudapestGO hónapról hónapra egyre népszerűbb a fővárosban és az agglomerációban közlekedők körében egyaránt: az alkalmazást átlagosan 1,4 millió utazó használja aktívan havonta, összesen pedig már 2,6 millióan regisztráltak, és több mint 6 millióan töltötték le az applikációt.

A BudapestGO-ban havonta 4-4,5 millió, a bevezetése óta pedig összesen több mint 100 millió útvonalat terveztek a közösségi közlekedők.

A legfrissebb fejlesztések eléréséhez a telefon beállítások menüjében az automatikus frissítést kell kiválasztani, így azonnal elérhetővé válnak a BudapestGO-val kapcsolatos újdonságok.

A BudapestGO letölthető a Play-áruházban és az APP Store-ban is.

Fotó: BKK/Nyirő Simon

További cikkeink

További cikkeink

Facebook

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Reddit
Telegram
WhatsApp
Email