435694597_1049046839999979_2048783894791472480_n

Végletekig kiélezett párharcban győzött az Érd

A női NB I/B második fordulójában a Komárom VSE pontok nélkül távozott az Érd Arénából.

Mindjárt a második játéknapon rangadót játszott az Érd a női kézilabda NB I/B-ben. Az egyik közvetlen riválisnak számító Komárom VSE látogatott az Érd Arénába a 2. fordulóban. Mindkét csapat pozitív előjelekkel várhatta a találkozót, hiszen a nyitókörben egyaránt nyerni tudtak. Az Érd Tökölön a Szent István SE ellen győzött 38-33-ra, míg a Komárom otthon múlta felül az Orosházát 30-23-ra.

A mostani összecsapáson Török Fanni szerezte az első gólt, előnyhöz juttatva a pályaválasztót. Öt perc után szintén az ő találatával már 5-2-re vezetett az Érd. A 19. minutumban, 11-11-nél egyenlítettek a vendégek, a következő góllal pedig náluk volt az előny. A 32. percben, 12-12-nél ismét egál volt az állás, azonban újra a komáromiak kerültek jobb helyzetbe és egy félidőnyi játék után 15-13-ra vezettek.

A második játékrész elején, Török Fanni duplájával egyenlített az Érd, 15-15-öt mutatott az eredményjelző, majd Háfra Luca góljával, 17-16-nál fordított a házigazda. A következő percekben hol egyik, hol másik fél állt győzelemre, kiélezett csata folyt a pályán. A végjátékot az Érd bírta jobban, az utolsó percben a friss U18-as világbajnoki bronzérmes Pálmai Liza és Győrfi Dóra is bevette a komáromi kaput, az ellenfél oldaláról pedig csak egyszer érkezett válasz ezekre, így 30-29-re nyert az Érd.

A találkozó legeredményesebb kézilabdázója az érdi Sztankovics Réka volt hét találattal. Simics Judit együttese két forduló után négy ponttal a tabella második helyén áll.

Női kézilabda NB I/B, 2. forduló
Érd – Komárom VSE 30-29 (13-15)
Érdi gólok: Sztankovics 7, Háfra 6, Török F. 5, Pálmai, Török L. 4-4, Györfi 2, Kobela, Vajer

Fotó: Érd Handball