240420-erd-kispest-kezilabda-panyi-krisztina

Tovább tart az ÉRD veretlenségi szériája

Tucatnyi góllal lőtt többet a vendéglátó a fővárosiaknál az NB I/B 25. fordulójában.

A női kézilabda NB I/B 25. fordulójában az ÉRD a Kispest NKK-t fogadta az Érd Arénában. A házigazda harmadik, a vendégcsapat tizennegyedik helyről várta a párharcot.

Ugyan az első gólt a kispestiek szerezték, de kilenc percnyi játék után már a hazai együttes vezetett 7-1-re.  Az ÉRD lendülete kitartott az első játékrészben, a szünetre 17-11-es hazai előnnyel vonultak a felek.

A második játékrész első fele hasonlított az első félidőhöz, a hajrához közeledve azonban tovább nyílt az olló a két csapat között. A 40. percben 25-16-ra vezetett Simics Judit vezetőedző alakulata, végül pedig 37-25-re nyert.

A legtöbb találatot Dávid-Azari Fruzsina lőtte, a korábbi válogatott játékos nyolcszor volt eredményes.

Női kézilabda NB I/B, 25. forduló
ÉRD – Kispesti NKK  37-25 (17-11)
Az ÉRD gólszerzői: Dávid-Azari 8, Kellermann 5, Gerháth, Gerencsér, Pálmai, Panyi 4-4, Bánhidi, Szakály 3-3, Braun 2.

A tabellán továbbra is harmadik az ÉRD negyvenkét ponttal, kettővel lemaradva a második Esztergomi Vitézektől. A Pest vármegyei csapat számára a bajnokság április 27-én folytatódik. Aznap az érdi hölgyek 18 órától a Zengő Alföld Orosházi Kézilabda Akadémiával csapnak össze, az Orosházi Városi Sportcsarnokban.

Fotó: Balogh István