418152057_7230857326998684_3173926490792885569_n

Magabiztos érdi siker a Fradi otthonában

Nyolcgólos győzelemmel és újabb két bajnoki ponttal gazdagodott az ÉRD a női kézilabda NB I/B-ben.

Az első félidőt a zöld-fehérek kezdték aktívabban, gól azonban csak két percnyi játék után született. A fővárosiak a 21. percig tartották előnyüket, az érdi lányok pedig a döntetlen és az egygólos hátrány között ingadoztak. Három perccel később, 9-9-es állást követően potyogtak az érdi találatok, 30 percnyi játékot követően 13-10-re vezetettek Simics Judit játékosai.

A második játékrészben a vendégek számára alakult jobban az összecsapás, a 40. percben már 17-14 volt az eredmény az ÉRD javára. A 46. percre nyolcgólosra duzzadt a fór, amely kitartott a találkozó végéig, így a vendégcsapat 32-24-re nyert és begyűjtötte a két bajnoki pontot.

Női kézilabda NB I/B, 23. forduló
Ferencvárosi TC U19 – ÉRD 24-32 (10-13)
Az ÉRD gólszerzői: Kellermann 8, Panyi 6, Dávid-Azari 5, Gerencsér 3, Csiszár-Szekeres, Horváth, Braun, Bánhidi 2-2, Török, Szakály 1-1.

A tabellán továbbra is harmadik az ÉRD harmincnyolc ponttal, holtversenyben a második Esztergomi Vitézekkel. A Pest vármegyei csapat számára a bajnokság április 13-án folytatódik. Az érdi lányok 16 órától a Gárdony-Pázmánd NKK együttesével csapnak össze, az Érd Arénában.

Fotó: Balogh István/archív