Kellermann_Dora_kezilabda_Erd

A Kellermann-Gerháth gólparádéra nem volt ellenszer

Az ÉRD ismét győzött, a Tempo KSE-nek esélye sem volt a pontszerzésre az Érd Arénában.

Tizenegy gólos győzelmet aratott az ÉRD a Tempo KSE felett a női kézilabda NB I/B-ben, vasárnap délután. A másodosztály 16. játéknapjának hazai mérkőzésén, az első percet leszámítva gyakorlatilag végig vezetett a házigazda, csupán az első félidő első felében akadt néhány alkalom, amikor döntetlen volt az állás.

A második játékrészben ráadásul egyre nagyobb fórt kovácsolt magának az ÉRD, így alakult ki a 37-26-os végeredmény. Simics Judit együtteséből Gerháth Kincső és Kellermann Dóra is 8 gólig jutott.

Női kézilabda NB I/B, 16. forduló
ÉRD – Tempo KSE 37-25 (21-14)
Az ÉRD gólszerzői: Gerháth, Kellermann 8-8, Dávid-Azari, Bánhidi, Szakály 4-4, Braun 3, Panyi, Horváth 2-2, Török, Mlinkó 1-1.

A mostani sikerrel és a megszerzett két bajnoki ponttal pontszámban beérte a harmadik Érd a második Esztergomot a tabellán. A csapat számára a bajnokság febuár 3-án folytatódik. Az érdi lányokat 16 órától a DVSC SCHAEFFLER U19 látja vendégül Debrecenben, a Hódos Imre Rendezvénycsarnokban.

Fotó: Balogh István