230816-erd-vasas-kezilabda

Esélyt sem hagyott ellenfelének az Érd

Továbbra is remek formában vannak a feljutásra pályázó kézisek az NB I/B-ben.

Az Érd az Orosházát fogadta vasárnap délután az Érd Arénában. A két csapat a női kézilabda NB I/B 11. fordulójában találkozott egymással.

A második perc végén vendég találattal indult a mérkőzés és 2-1-nél is vezettek a békésiek. Gerháth Kincső és Braun Laura góljaival fordított a pályaválasztó, a 10. percben pedig már négy góllal, 8-4-re vezetett. A 21. percben Mlinkó Zsófia megszerezte a tizenharmadik hazai találatot, ekkor hat góllal állt jobban az Érd ellenfelénél. A 16-10-os félidei eredményt Kiss Dorottya Zsófia állította be.

A második játékrészt Panyi Krisztina Anna gólja nyitotta, amivel már hétgólos fórban votl az Érd az Orosházával szemben. A 43. percben tovább nőtt a különbség és az érdi erőfölény a folytatásban is megmaradt, a vendégek nem tudtak felzárkózni. A mérkőzést végül 31-24-re nyerte meg Simics Judit vezetőedző együttese.

Női kézilabda NB I/B 11. forduló
Érd – Zengő Alföld Orosházi Kézilabda Akadémia 31-24 (16-10)
Érdi gólok: Szakály, Gerháth 6-6, Dávid-Azari, Panyi 5-5, Braun 4, Berényi 2, Mlinkó, Bánhidi, Kiss D. 1-1.

Az Érd az elmúlt időszaknak megfelelően továbbra is az előkelő második helyen áll a másodosztályú tabellán.

Fotó: Balogh István/archív