2023-erd-kezilabda-david-azari-fruzsina

Bravúros győzelemmel kezdett az ÉRD hazai pályán

Sikerrel vette szezonbeli első hazai bajnokiját az Érd női kézilabdacsapata.

Lejátszotta első tétmérkőzését saját közönsége előtt az Érd a női kézilabda NB I/B-ben. A 2023/2024-es szezon második játéknapján a DVSC Schaeffler U19 vendégeskedett az Érd Arénában. Az első fordulóban idegenbeli győzelmet arató Érd szoros első perceket játszott aktuális ellenfelével. A negyedikben egy, a nyolcadikban két gól volt a hajdúsági fiatalok előnye. Egészen a 23. percig vezettek a vendégek, 13-12 után viszont jelentősen változott a játék képe és a félidei pihenőre már az Érd mehetett háromgólos fór birtokában.

A második játékrész gyakorlatilag izgalommentes volt, egyre nagyobb különbség alakult ki a hazaiak javára. Simics Judit edző játékosai irányítottak, a debreceniek pedig futottak az eredmény után. Az utolsó tíz percre hétgólos előnnyel érkeztek Gerháth Kincsőék, a lendület pedig kitartott a lefújásig. Az Érd 34-25-re nyert, megszerezve második sikerét az első két forduló alatt.

A mezőny és egyben az érdiek legeredményesebb játékosa a 15 találatig jutó Dávid-Azari Fruzsina volt.

Női kézilabda NB I/B, 2. forduló
Érd – DVSC Schaeffler U19 34-25 (17-14)
Érdi gólok: Dávid-Azari 15, Gerháth 6, Sztankovics 5, Kellermann, Braun, Panyi 2-2, Gerencsér, Kiss 1-1.

Fotó: Balogh István