erd_kezilabda_nb1

Vereséggel búcsúzott az Érd az élvonaltól

Gólgazdag mérkőzésen maradt alul az esélyesebb Vác otthonában az Érd.

Formula 1-es nyelven szólva rajt-cél győzelmet aratott a Praktiker-Vác az Érd ellen, a női kézilabda NB I 26. fordulójában. A házigazda együttes szerezte a találkozó első gólját, de a 6. percben már 6-1-re vezetett. Az első negyedóra végén 14-8-at mutatott az eredményjelző, a félidő végére viszont nyolc góllal, 24-16-ra ment a Vác.

A második játékrész 46. percére sikerült négyre megközelítenie az Érdnek a hazai csapatot, de ezután ismét nőtt a különbség és végül fölényes, 37-30-as váci sikerrel zárult a 2022/2023-as szezon utolsó bajnoki mérkőzése.

A mezőny és egyben az Érd legeredményesebb játékosa az a Kopecz Barbara lett 7 góllal, aki ezzel a találkozóval lezárta 21 éven át tartó játékos-pályafutását.

Női kézilabda NB I., 26. forduló
Praktiker-Vác – Érd 37-30 (24-16)
Érdi gólok: Kopecz 7, Csáki L., Paróczy 6-6, Gerháth, Ábrahám, Gerencsér, Csáki Zs. 2-2, Kerekes, Háfra, Pécsi 1-1.

Az Érd 26 mérkőzésen elért 3 győzelemmel és 23 vereséggel, 6 ponttal a tabella utolsó, 14. helyén zárt, amellyel kiesett az élvonalből és a következő idényben csak az NB I/B-ben indulhat.

Fotó: Balogh István/archív