22_03_29_erdmost_nincskep

Jelentős változások a jótállás szabályaiban

22_03_29_erdmost_nincskep

Jelentős változások a jótállás szabályaiban

2021-től megváltoznak a kötelező jótállás szabályai Magyarországon. Sávos jótállást vezetnek be, amellyel a vásárló drágább termékéért hosszabb jótállást várhat el.

Érdfm 101.3 – Hallgasd bárhol! Bármikor!

HIRDETÉS

Mint azt az Innovációs és Technológiai Minisztérium honlapján közölte, a sávos jótállás bevezetésével a vásárló joggal várja el, hogy a drágább termékek használhatóságáért, minőségéért a gyártó hosszabb ideig vállaljon felelősséget. Ez egy év helyett az új évtől két-három év is lehet.

Részletezték:

  • egy év marad a jótállás a 10 ezer és 100 ezer forint közötti árucikkekre
  • a 100 ezer forintnál drágább termékekre két évre
  • a 250 ezer forint felettiekre pedig már évre érvényesíthetjük a jótállási igényünket

2021 elejétől napelemmel, drónnal vagy elektromos rollerrel bővül a kötelező jótállás alá tartozó termékek köre. A gyártóknak jótállást kell vállalniuk például a 10 ezer forintnál drágább nyílászáróra, redőnyre, garázskapura, csaptelepre, kádra, zuhanykabinra is.

Kitértek rá, egyes termékeket a használat előtt szakembernek kell üzembe helyeznie. Ha ez a vétel után fél évvel történik meg, a jótállás kezdő időpontja a termék megvásárlásának napja lesz. Ha hat hónapon belül, akkor a beüzemelés napján kezdődik a jótállási idő, amely értékhatártól függően három év is lehet.

A Minisztérium beszámolt arról is, hogy a szavatosság-jótállási szabályozás átfogó módosításának részeként 2021-től bevezetik az elektronikus jótállási jegyet is. Januártól a termék eladója elektronikus úton is átadhatja a jótállási jegyet. Az e-jótállási jegy e-mailben, letölthető dokumentumként, applikáción keresztül vagy akár a kereskedő honlapján regisztrált felhasználói fiókba küldve is eljuttatható a vevőhöz.

További cikkeink

További cikkeink

Facebook

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Reddit
Telegram
WhatsApp
Email