22_03_29_erdmost_nincskep

Népszavazási mozgalom az uniós pénzek helyes felosztásáért

22_03_29_erdmost_nincskep

Népszavazási mozgalom az uniós pénzek helyes felosztásáért

Helyi népszavazásokat indítanának a települések országszerte azért, hogy a koronavírus-járvány gazdasági hatásait kezelő európai uniós segélyalap legalább felét az önkormányzatok kapják meg lakosságszám-arányosan,

Érdfm 101.3 – Hallgasd bárhol! Bármikor!

HIRDETÉS

„Szabad Városok közös kiállása” címmel online Facebook-konferenciát tartott Karácsony Gergely, Budapest főpolgármestere szervezésében a Szabad Városok Szövetsége. Az online konferencián több polgármester is elmondta, hogy az önkormányzatiság az utóbbi időben komoly csorbát szenvedett és a koronavírus járvány idején nemhogy nem kaptak megfelelő segítséget, hanem helyette elvontak tőlük.

A főpolgármester hangsúlyozta, hogy a magyarországi települések bajban vannak, ezért nagy szükségük van az uniós segélyalap pénzére. A helyi polgármestereknél pedig senki nem tudja jobban, mire kell fordítani az európai támogatást.

Karácsony Gergely több vidéki településvezetővel közösen jelentette be, hogy helyi népszavazási mozgalmat indítanak az uniós pénzek helyes felosztásáért. „Azért vagyunk ma itt, hogy egy kicsit nagyobb nyomatékot adjunk az eddigi követeléseinknek, és hogy azzal a két alkotmányos jogunkkal éljünk, amelyeket még mindig nem vettek el tőlünk.” Az egyik hogy  minden önkormányzatnak van egy felterjesztési joga , hogy az önkormányzatiságot érintő jogszabályok megváltoztatását kérhetik a kormánytól ezt a jogukat pedig egy másikkal szeretnék kiegészíteni: „mégpedig azzal a joggal, hogy a településeknek van joguk a saját településüket érintő kérdésekben helyi népszavazást kezdeményezni.” A cél az, hogy a koronavírus-járvány gazdasági hatásait kezelő európai uniós segélyalap legalább felét az önkormányzatok kapják meg lakosságszám-arányosan.

Karácsony Gergely szólt arról is, hogy 36 európai nagyváros, köztük a visegrádi országok főpolgármesterei is szövetséget kötöttek annak érdekében, hogy az európai döntéshozókat rávegyék: az önkormányzatok több uniós forrásra pályázhassanak. A helyi testületek novemberben írhatnak ki népszavazásokat az uniós források „helyes felhasználása” érdekében. 

További cikkeink

További cikkeink

Facebook

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Reddit
Telegram
WhatsApp
Email