181128_uszas

Úszás: Csulák ezüsttel zárta az ob-t

Csulák Lia ezúttal 1500 méter gyorson végzett másodikként a kaposvári ifjúsági úszó országos bajnokság záró napján, így az Érdi Vízisport Kft. fiatal tehetsége ötször is dobogóra állhatott. Az utolsó napon Jankó Donát, Őri Rebeka és Tohl Patrik B-döntőzhetett, míg Ángyán Máté 50 háton döntőzött.

Csulák Lia úgy fordult az ob utolsó napjára, hogy az előző napokban egy-egy arany- és bronzérmet, illetve két ezüstérmet ünnepelhetett. Az ifi ob utolsó napján 1500 gyorson kellett rajtkőre állnia az érdi tehetségnek, aki egyéni csúcsán majd’ 3,5 másodpercet javítva végzett második helyen a szegedi Fábián Bettina mögött.

Csulák mellett Ángyán Máté 50 háton döntőzhetett, miután már az előfutamban, majd a döntőben is befért 27 másodperc alá, melyekkel új csúcsokat állított fel, végül 0:26,87-es idővel hatodik helyen zárt.

A nőknél Őri Rebeka jutott tovább az előfutamból a B-döntőbe, ahol 0:31,39-es időeredménnyel nyerte meg a futamot.

Tohl Patrik 100 méter pillangón javítani tudott a decemberi felnőtt ob-n elért rekordján, mellyel a B-döntőbe verekedte magát, ahol tovább javított és 0:56,16-os új egyéni csúccsal végzett második helyen.

Jankó Donát 50 méter mellen már az előfutamban egyéni csúcsot úszott, majd a B-döntőben még tovább faragott eddigi legjobbján és végül 0:30,74-es idővel ötödik helyen végzett.

Tohl Dániel 800 gyorson állt rajtkőre a záró napon, ahol 8:41,22-es új egyéni csúccsal végzett nyolcadik helyen.

Az ifjúsági országos bajnokságot ide kattintva élőben közvetítik, az ob részletes programja ide kattintva érhető el, míg a részletes eredmények ide kattintva tekinthetőek meg!

Az Érdi Vízisport Kft. eredményei az Országos Ifjúsági Úszó Bajnokság 4. napján, Kaposvár, Csík Ferenc Versenyuszoda, 06.02-05.
200 m gyors:
31. Pigler Attila – 1:59,89; 37. Tohl Dániel – 2:00,86
50 m mell: B-döntőben 5. Jankó Donát – 0:30,74
50 m hát: 6. Ángyán Máté – 0:26,87; 54. Jánosi István Márk – 0:31,29
50 m hát: B-döntőben 1. Őri Rebeka – 0:31,39; 52. Kovács Karolina – 0:34,53
4×100 m fiú vegyesváltó: 6. Érdi Vízisport Kft. (Ángyán Máté, Jankó Donát, Tohl Patrik, Pigler Attila) – 3:54,74
100 m pillangó: B-döntőben 2. Tohl Patrik – 0:56,16
100 m pillangó: 32. Őri Rebeka – 1:07,24
1500 m gyors: 2. Csulák Lia – 16:47,79
800 m gyors: 8. Tohl Dániel – 8:41,22