Női kézi: kettős győzelemmel vb-n a válogatott

Az első meccsen elért 27 gólos siker után második mérkőzését is könnyedén, 41-12-re nyerte meg a magyar női kézilabda-válogatott az olasz nemzeti csapat ellen a spanyolországi világbajnokságon való részvételért rendezett érdi párharcban.

Egy percig sem volt kérdés, melyik a jobb csapat, hiszen az olimpiára is kvalifikáló Elek Gábor vezette magyar válogatott az első mérkőzés első pillanatától kezdve vezetett és a 46-19-es győzelem után a visszavágó is csupán formalitás volt.

Ezúttal viszont némileg szorosabban alakult a meccs, tekintve, hogy a 7. percben még 4-4 volt az állás, igaz, ezt követően a következő 23 percben csak egy gólt kapott a magyar csapat, miközben 13-at lőtt és 17-5-ös előnnyel fordulhatott.

A második felvonásban pedig csak a különbség volt a kérdés, végül a mieink 41-12-re nyertek, így kettős győzelemmel, 87-31-es összesítéssel lesznek ott a jelenlegi tervek szerint december 2. és 19. között Spanyolországban rendezett világbajnokságon.

Női kézilabda, világbajnoki selejtező, 2. mérkőzés
OLASZORSZÁG–MAGYARORSZÁG 12–41 (5–17)
ÉRD Aréna, zárt kapuk mögött. V: Fukala, Mohyla (csehek)
OLASZORSZÁG: Prünster – Pugliara, Manojlovic, Fanton, Dalla Costa 3, Cappellaro 1, Babbo 1. Csere: ROSSIGNOLI (kapus), Stefanelli, Rotondo 3, DI PIETRO 3, Djiogap, Lucarini 1, Lauretti Matos.
Szövetségi kapitány: Ljiljana Ivaci
MAGYARORSZÁG: BÍRÓ B. – LUKÁCS V. 6, Kiss N. 2, Szucsánszki, KISFALUDY 4, Szöllősi-Zácsik 3, Schatzl Nadine 1. Csere: CSAPÓ KYRA (kapus), Tomori, Lakatos R. 4, Háfra N. 4, Tóvizi 3, Vámos P. 3, Csiszár-Szekeres, KLUJBER 6 (2), MÁRTON G 5.
Szövetségi kapitány: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 7 perc: 4–4. 10. p.: 4–8. 28. p.: 4–16. 34. p.: 6–21. 47. p.: 7–34. 54. p.: 10–38
Kiállítások: 8, ill. 2 perc
Hétméteresek: –, ill. 2/2
Továbbjutott: Magyarország, kettős győzelemmel (87–31)