Cselgáncs: egy bronz az ifi ob-ról

Bronzérmet szerzett az ifjúsági B-korosztály Egerben rendezett országos bajnokságán a Diósdi DSE és Érdi JC 48 kilogrammos cselgáncsozója, Jüttner Janka, aki mellett az egyesület még két pontszerző helyezést ért el, míg a Benta Judo SE három versenyzője egyaránt hetedik lett.

A Diósdi DSE és Érdi JC hat versenyzője indult az egri korosztályos ob-n, akik közül a legjobban a 48 kilós lányok mezőnyében érdekelt Jüttner Janka szerepelt, aki honvédos ellenfelét legyőzte, de újpesti riválisától elszenvedett veresége miatt vigaszágra került. Ott azonban két debreceni ellenfelét is legyőzte, így a dobogó legalsó fokára állhatott.

Rajta kívül 73 kilóban Balog Bálint ötödik, 63 kilóban Kisfaludi Eszter hetedik helyen végzett, míg Bodor Sebestyén, Jüttner Ábel és Tölgyfa János nem ért el pontszerző helyezést.

A Benta Judo SE-ből hárman vettek részt a viadalon, akik közül 42 kilóban Lacsik Levente, 57 kilóban Mráz Dóra, 81 kilóban pedig Boros Bence is hetedik helyen végzett.