Idén már tizennegyedik alkalommal tartották meg a Katyika meg Matyika mesemondó versenyt az érdi Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskolában. A versenyről az Érd Tv készített összefoglalót.
Tartalom ikonok: Videó
Remek első félidőt játszott egymással az Érdi VSE és a Tatabányai SC az NB III Nyugati csoportjának 11. fordulójában, aztán a vendégek a szünet előtt egy tizenegyesből megszerezték a vezetést, előnyüket pedig a fordulás után megduplázták és 2–0-ra nyertek.
Az október 6-i nemzeti gyásznap alkalmából Dr. Aradszki András, a térség országgyűlési képviselője köszöntő beszédet mondott. Beszéde nem nélkülözte a politikai felangokat.
Október 6. a hősökről, a magyar szabadság mártírjairól szól, amelyet vérvörös színnel, az aradi és pesti vértanúk vérével véstek a magyarok emlékezetébe – hangsúlyozta Csőzik László, Érd polgármestere a nemzeti gyásznap alkalmából a Kálvin téri református templom kertjében tartott megemlékezésen.
Október 1-jén nyitott meg a székesfehérvári Pelikán Galériában (Székesfehérvár, Kossuth L. u. 15.) Kéri Mihály Munkácsy-díjas érdi festőművész kiállítása, amely november 5-ig keddtől péntekig 10 és 18 óra között látogatható.
Dömötör-Mátrai Beáta együttesének játékosállománya a nyár folyamán teljesen kicserélődött és edzőmeccsek nélkül indította a szezont. A nyitófordulóban az érdiek a Bolyai János Általános Iskolában szenvedtek 3:0-s vereséget a Tatabányai RSE-től.
Az NB III Nyugati csoportjának 10. fordulójában Limperger Zsolt együttese korán hátrányba került a Pápai Perutz FC vendégeként. Az érdiek hamar egyenlítettek és a hazaiak büntetőt is hibáztak, de a fordulás után a Pápa be tudta gyűjteni a 3 pontot.
Az Országos Könyvtári Napok keretein belül késedelmi díj nélkül visszaveszi a véletlenül otthonmaradt könyveket a Csuka Zoltán Városi Könyvtár, amely színes programokkal készül október 4. és 8. között.
Kétnapos konferenciát tartott Gödöllőn a Magyar Önkormányzatok Szövetsége, ahol többek között arról beszéltek a településvezetők, hogyan kellene átalakítani a magyar önkormányzati rendszert. A részletekről Csőzik László polgármester beszélt az Érd Tv-nek.
Három nap alatt tíz dartsversenynek adott otthont az ÉRD Aréna. A Magyar Darts Szövetség és az Érd-EL SE által szervezett viadalokra több mint ötszázan neveztek steel és soft szakágakban, legyenek amatőrök, szabadidőkártyások vagy versenyengedéllyel rendelkezők.