Áder János köztársasági elnök október 13-ra írta ki az önkormányzati választás időpontját – jelentette be pénteki sajtótájékoztatóján Simó Károly, az Érdi Fidesz szóvivője. Azt is hozzátette: Érden jelenleg csak az érdi Fidesz-KDNP-Összefogás rendelkezik valós programmal a város építésére.
Tartalom ikonok: Videó
Szezonbeli első nyilvános felkészülési mérkőzését játssza az ÉRD NB I-es női kézilabdacsapata ma este hat órától az Érd Arénában.
Ismét új felállásban, nagyrészt ötvédős rendszerben játszva szenvedett 3–2-es vereséget az NB III Közép csoportjában szereplő HR-Rent Kozármislenytől az Érdi VSE, amely negyedik téli felkészlési meccsén egészségügyi okok miatt nélkülözte vezetőedzőjét, Limperger Zsoltot.
Komplex, megyéken átívelő ellenőrzésbe kezdett az Érdi Rendőrkapitányság. Szombaton egészen késő estig, nagy létszámban lesznek kint az utakon, többek között a vasúti átjárókat ellenőrzik, de sebességmérést is végrehajtanak a városban és a szomszédos településeken.
Ma fejeződik be a Lavina sporttábor, amit az érdligeti kempingben rendez tíz éve Tinka Lajos, a Batthyány tanára, nem csak az iskola diákjainak. Idén harminc 6-12 éves gyerek ismerkedhetett meg a különféle sporteszközökkel – többek közt a lábtollal. A tábor pénteken Ki mit tud?-dal zárul.
Évek óta a felszíni víz okoz gondot a Porcsinrózsa utca lakóinak és az arra közlekedőknek. Az esőzéseket követően a lezúduló csapadékot nem nyeli el a kiépített csatorna, így sokszor autóval és gyalog is járhatatlan az utcaszakasz.
Jövő héttől már lehet igényelni a koronavírus elleni védettség igazolványokat. Az igazolványra igazolt második védőoltás vagy igazolt gyógyulás esetén lehet jogosultságot szerezni. Az Érd Tv Mondjuk a magunkét című műsorában arról kérdezte a városlakókat, jó-e, ha lesz védettséget igazoló okmányunk?
Fordulatokkal tarkított mérkőzésen elsősorban jobb védekezésének és harcos játékának köszönhetően ért el újabb bravúrt az ÉRD női kézilabda csapata, amely az NB I tizenegyedik körében az Alba Fehérvár KC otthonában győzött 27–22-re és feljött a tabella tizedik helyére.
Az Alba Fehérvár KC vendégeként folytatja szereplését a női kézilabda NB I 11. fordulójában az ÉRD női kézilabda csapata. A székesfehérvári Köfém Csarnokban rendezett mérkőzést a hazaiak YouTube-csatornáján élőben közvetítik!
Az álmokért meg kell dolgozni – vallja a tizenöt éves Horváth Gábor, aki ötödikes kora óta rendőr szeretne lenni. Bár az érdi kapitányságon a vírusveszély miatt nem tartanak nyílt napot nagyobb csoportok számára, egy-egy diáknak lehetőséget biztosítanak arra, hogy betekintsen a rendőri munkába.