Női kézi: hektikus meccsen újabb bravúr az ÉRD-től

Fordulatokkal tarkított mérkőzésen elsősorban jobb védekezésének és harcos játékának köszönhetően ért el újabb bravúrt az ÉRD női kézilabda csapata, amely az NB I tizenegyedik körében az Alba Fehérvár KC otthonában győzött 27–22-re és feljött a tabella tizedik helyére.

Határozott védekezéssel lepte meg házigazdáját az ÉRD. Horváth Rolandék Székesfehérváron nagyszerűen kezdtek és bár elől több hiba is becsúszott, a kemény védekezés mellé kapusteljesítmény is társult Györkös Rebeka részéről. Ennek köszönhetően a viszonylag gólszegény mérkőzésen húsz perc után az ÉRD 8–6-ra vezetett.

Szabó Kitti lövését viszont védte az Alba kapusa, Dányi Bernadett, ebből pedig építkezett és a 26. percben Töpfner Alexandra góljával először vezetett a házigazda (9–8). A félidő utolsó perceiben pedig 12–10-re léptek meg Triscsuk Krisztináék.

Bár a második félidő Fehérvár-góllal indult és nőtt háromra a különbség, Horváth Roland gyors időkérése után Szabó Kittiék egyre jobban megtalálták a réseket a hazai védekezésben és a 40. percre egyenlítettek, majd Kopecz Barbara első góljával visszavették a vezetést is (15–16).

A félidő derekán ugyan ismét fordítottak a székesfehérváriak, az utolsó tíz percet is fej-fej mellett kezdték meg a felek, de jobbára az ÉRD futott az eredmény után. Aztán néhány eltékozolt hazai helyzet után Paróczy Sáráék emberhátrányban is fordítottak. Nem is akárhogyan, merthogy az 55. percben már négy is volt közte (21–25) Szabó Kitti nyolcadik góljával.

Végül az ÉRD harcosabb játékának köszönhetően megérdemelten szerzett nagy skalpnak számító két pontot 27–22-es fehérvári sikerével.

Fekete Bozsanáék legközelebb február 16-án, 16 órától lépnek pályára, amikor a Magyar Kupa negyedik körében a Békéscsabai ENKSE-t fogadják az ÉRD Arénában, zárt kapuk mögött. A találkozót az érdmost.hu-n élőben közvetítjük!

Női kézilabda NB I, 11. forduló
Alba Fehérvár KC–ÉRD 22–27 (12–10)
Székesfehérvár, Köfém Csarnok, zárt kapuk mögött. V.: Paska, Vastag
FKC: Dányi – Töpfner 5, Afentaler 5, Triscsuk 5, Bardi 3, Gerháth K. 2 (2), Szarka
Csere: Temes, Boldizsár 1, Háfra L., Besszer, Szabó-Májer 1, Rózsás
Vezetőedző: Józsa Krisztián
ÉRD: Györkös – Király R. 2, Mód 2, Szabó K. 8, Paróczy 4, Kiss-Walfisch 5, Fekete B. 4
Csere: Horváth D., Kopecz 2, Csáki
Vezetőedző: Horváth Roland
Az eredmény alakulása. 9. perc: 2–4. 15. p.: 3–5. 21. p.: 6–8. 28. p.: 11–9. 34. p.: 13–11. 41. p.: 15–16. 47. p.: 19–18. 53. p.: 21–23.
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 4/2