Az Innovációs és Technológiai Minisztérium akkreditált laboratóriuma tizenhárom vezetékhosszabbító készletből és elosztóból tizenhármat ítélt tűzveszélyesnek. Négy vizsgált termék használata ezen felül áramütéssel is járhat, az összes eszköz forgalmazását megtiltották. - közölte a minisztérium.
Tartalom ikonok: Információ
Folyamatosak a bejelentések a hétvégi vihar által okozott károk miatt, az Allianz Hungária az MTI-t kedden arról tájékoztatta, hogy a biztosítóhoz az elmúlt napokban több mint 2000 kárbejelentés érkezett.
A DUE KRESZ-tesztje szerint mi, magyarok, ingerültebben vezetünk mint a pandémia előtt. Hogy valóban így van-e, annak munkatársaink jártak utána az Érd FM 101.3 Bundáskenyér című műsorában. Ehhez Szayly Józsefet, a DUE Médiahálózat alelnökét hívták segítségül.
Zöldhulladék összeszedése a Városközpontban és a Bem téren, járda helyreállítás a Karolina és az Alsó utcában, útfelújítás a Dévai és a Szigetvári utcában és csapadék elvezetés az Ágota utcában. Ezek a feladatok várnak szerdán az ÉKFI dolgozóira.
Önkormányzati lakások bérlésére írtak ki pályázatot Százhalombattán.
A Tárnoki Tények közzétette az idei hulladéknaptárat, amiből a lakosok láthatják, hogy szállítják el a szelektív, illetve a kommunális hulladékot a településen.
A Bíbic utcában fát vág és gallyat darál, a Karolina és Alsó utcákban a járdát állítja helyre, a Dévai és a Szigetvári utcákban pedig az utat újítja fel az Érdi Közterület-fenntartó Intézmény, amely lapunkkal közölte február 1-ji munkavégzéseit.
Karbantartási munkálatokat végez az E.On február 8-án Érd több pontján, amely miatt előbb 10 és 13 óra között, majd 13 és 16 óra között kell áramszünetre számítani. Előbbi 208, utóbbi 139 ügyfelet érint.
A munkatársak, az ügyfelek és hozzátartozók egészségének megóvása érdekében 2022. február 1-től várhatóan február 21-ig zárva tart az Érd és Térsége Víziközmű Kft. ügyfélszolgálati irodája. A szolgáltató azt kéri, használják az e-ügyfélszolgálatot.
Január 31-től, hétfőtől hétköznapokon a 3-as metróvonal déli szakaszán újra a Nagyvárad tér és Kőbánya-Kispest állomások között közlekednek a metrószerelvények – tudatta a Budapesti Közlekedési Központ (BKK).