A figyelőszolgálatban résztvevő orvosok jelentései alapján végzett becslés szerint 2021. november 1-7. között az országban 11 100 fő fordult orvoshoz influenzaszerű tünetekkel – írja a Nemzeti Népegészségügyi Központ oldala.
Tartalom ikonok: Információ
November 15-én, hétfőn folytatják a munkát a városban az ÉKFI munkatársai. Többek között karácsonyi díszkivilágítást helyeznek ki a Római úton, zöldhulladékot gyűjtenek a Városközpontban és a Bem téren, parkolókat és utakat állítanak helyre, valamint szórt burkolatú utakat tartanak karban.
Eltűnt személyt ketes a Dunaújvárosi Rendőrség, a lakosság lakosság segítségét kérik. A 68 éves dunaújvárosi lakos 2021. november 13-án 17 óra körül otthonából ismeretlen helyre távozott.
Az év végéhez közeledve egyre inkább a csapadékos időjárás lesz jellemző, ezáltal az utak csúszóssá válnak, és a látótávolság is lecsökken. A közlekedés valamennyi résztvevője részéről fontos a tudatos felkészülés, a fokozott óvatosság ebben az időszakban.
2021. november 15-én, hétfőn 14 és 18 óra között véradást szervez a Magyar Vöröskereszt területi szervezete az ÉRD Arénában.
A Hál-Ép Telekommunikációs Hálózattervező és Kivitelező Kft. hálózatfelújítási munkákat végez Százhalombattán a Dobó István, a Thury György, a Borostyán és Viola utcákban november 15. és 19. között.
Mint beszámoltunk róla, nemrég elkészült Érd klímavédelmi stratégiája, melyről a szakértők mellett a lakosság véleményét is kikérték a készítők. A beérkezett visszajelzésekről dr. Palkó Zsoltot, klímavédelmi és zöld városfejlesztési biztost kérdeztük.
Folytatja a zöldhulladék-gyűjtést az Érd és Térsége Hulladékkezelő Nonprofit Kft. Az alábbi utcákban idén utolsó alkalommal viszi el a zöldhulladékot a szolgáltató.
A kormány 480 forintban rögzíti a 95-ös oktánszámú benzin és a dízel literenkénti árát, jelentette be Gulyás Gergely a kormányszóvivői tájékoztatón. Az intézkedés november 15-én lép életbe. Azokat a benzinkutakat, amelyek nem tartják be az árstopot, be fogják zárni.
Az Elvira Major jóvoltából pénteken 12 órától ismét faosztást tart az önkormányzat a főtéren. Az Érd FM 101.3 Bundáskenyér című reggeli műsorában Tetlák Örs alpolgármester számolt be a részletekről.